UBS YÖNETİCİSİ PAUL DONOVAN: BİTCOİN “TEMELDEN SORUNLU”

0 0

İsviçreli banka UBSnin Servet Yönetimi Küresel Baş Ekonomisti ve ünlü Bitcoin şüphecisi Paul Donovan kriptolara güvensizliğini ikiye katladı. Daha bu haftanın başında paylaştığı bir blog gönderisinde amacının “Bitcoin’i övmek değil öldürmek” olduğunu vurgulayan Donovan katıldığı programda da bu olumsuz yorumlarını yineledi.

Bu şeyler asla para birimleri olmayacaklar gelecekte herhangi bir noktada para olmayacaklar; Onlar kesinlikle sorunlu. ”

İsviçre merkezli bir banka olan UBS’in çalışanları kendi işlerinden ayrılıp Blockchain projelerine katılmaya başladılar. Donovan’a göre UBS çalışanları kendilerini Blockchain “balonuna” kaptırdıkları için işten ayrılıyorlar. Kendisinin konu hakkındaki görüşü şu şekilde:

Ortada bir ekonomik öneri var; Yine etrafında belli bir miktar çılgınlık var ancak bundan sonra “Bitcoin doların yerini alacak”demek oldukça zor

Bitcoin geliştiricileri hakkında da olumsuz konuşan Donovan;

Bitcoin Core geliştiricileri “matematikte zekiler” ama “ekonomi hakkında hiçbir şey bilmiyor gibi görünüyorla.Kripto içerik oluşturucularına para vermek işe yaramaz ”diye özetledi.

UBS’in yetkili isimlerinden olan Donovan Bitcoin fiyatı Aralık ayında 20 bin dolar seviyesini gördüğü zaman da bu tarz yorumlarda bulundu. Donovan insanları o dönemlerde kendi zirvesini gören Bitcoin hakkında uyarıyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku