Twitter Mali İşler Müdürü nden Bitcoin e (BTC) Yatırım Açıklaması Geldi!

0 0

Twitter Mali İşler Müdürü (CFO) Ned Segal sosyal medya devinin bilançosuna Bitcoin (BTC) ekleyip eklememeyi düşündüğünü söyledi.

Segal Çarşamba günü CNBCye verdiği bir röportajda Twitter çalışanlarının Bitcoin ile ödeme yapılmasını isterse şirketin hazinesinin bir parçası olarak Bitcoine yatırım yapmayı düşünebileceğini söyledi.

“Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda çalışanlara nasıl ödeme yapabileceğimizi Bitcoin ile ödeme yapılmasını isterlerse bir satıcıya nasıl ödeme yapabileceğimizi ve bizim üzerinde Bitcoin bulundurmamız gerekip gerekmediğini düşünmek için pek çok ön görüşme yaptık.”

Twitterın kardeş şirketi Square hali hazırda zaten bir Bitcoin yatırımcısı. Geçtiğimiz Ekim ayında ödeme şirketi 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Square MicroStrategyden sonra Bitcoine yatırım yapan ikinci halka açık şirket oldu. Bu haftanın başlarında Elon Muskın sahibi olduğu Tesla kurumsal hazine yönetiminin bir parçası olarak Bitcoin satın alan halka açık şirketler listesine katıldı. Elektrikli araba üreticisi 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alarak yeni bir yükselişin başlamasına katalizör etkisi yarattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku