Twitter ı kullandı, 23 Bitcoin çaldı…

0 3

İki Kanada vatandaşı Twitterda dolandırdıkları bir Amerikalıdan Bitcoin çaldığı için iki yıl hapse mahkum edildi.

BİR BORSA DAHA KEPENKLERİ KAPATIYOR… TIKLAYIN

Karanjit Singh Khatkar ve Jagroop Singh Khatkar sahtekarlık ve kara para aklama nedeniyle 17 ila 24 ay hapis cezasına çarptırıldı ancak cezalar 3 yıl gözaltı süresine düşürüldü.

ABD Adalet Bakanlığı Savunma Bürosunun açıklamasından CoinDeskin raporuna göre iki kurbanı HitBTC müşteri hizmetleri temsilcileri olarak Hong Kong merkezli kripto borsalarını tanıttı ve aldatmaya çalıştı. Ekim 2017de iki sanık HitBTC çalışanları olarak gösterdikleri fotoğrafla @HitBTCAssist adlı bir Twitter hesabı açtı ve kurbanı HitBTC hesabından Karanjit Khatkarın Kraken hesabına 23.2 Bitcoin (bugünkü parayla 118 bin dolar) göndermeye ikna etti. Khatkarlar Amerikan kurbanının hesap bilgileri ve e-posta şifrelerinin detaylarını da almayı başardı.

Hırsızlıktan sadece birkaç gün sonra Khatkarlar aldıkları parayı böldüler ve bir kısmını casinolara ve pahalı arabalara harcadılar.

16 Aralık 2019 tarihli mahkemede Khatkars tüm suçlamaları reddetti ve cezalarına 184 bin 511 dolarlık ek bir tazminat eklendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku