TWITTER CEO SU JACK DORSEY: GÜZEL BİR WHITE PAPER BENİ BİTCOİNE BAĞLADI

0 2

Twitter CEOsu Milyarder Jack Dorsey Bitcoinin beyaz bültenini okuduktan sonra büyülenmiş olduğunu söyledi. Dorsey ayrıca bitcoin ve blockchainin yeni bir teknolojik devrim yarattığını da doğruladı.
Twitter’ın yanı sıra mobil ödeme sistemi girişimi Square’in de CEO’su olan Dorsey; ünlü podcaster Marty Bent’in sorularını yanıtladı. Bent Square’in ofisinde Dorsey ile röportaj yaptığı bir fotoğrafını tweetledi. Doğal olarak Twitter CEOsu yazıyı tekrar tweetledi.

Podcastte Dorsey St. Louis Missouride büyürken ilk önce kriptografiyle ilgilendiğini söyledi. “Orada süper aktif bir hacker kültürümüz vardı” diye açıkladı. Dorsey bir gün gizemli bir bitcoin yaratıcısı olan Satoshi Nakamotonun beyaz bültenini içeren bir cyperpunk posta listesinde olduğunu söyledi. Dorsey Nakamoto’nun bitcoin mekaniğinin mükemmel bir şekilde açıklamasını kendisini çok etkilediğini söylüyor.

Okudum güzel olduğunu düşündüm. Bilgisayar biliminde son 20 yıldaki en önemli eserlerden biri olduğunu düşünüyorum. ”

Bitcoin’i takip etmeye sonraki süreçte devam ettiğini belirten Dorsey Ocak 2017’de ise yeniden ilgisinin arttığını ifade etti. Cash App’in düzenlediği bir hack etkinliğinde üzerinde çalıştıkları ürünün BTC entegrasyonu olduğunu ve aynı hafta gidip Bitcoin ile kahve aldıklarını ifade eden Dorsey bunu da son derece etkileyici bir durum olarak söyledi.

JACK:İNTERNET’İN DOĞAL PARASI KRİPTO OLACAK

Dorsey ayrıca internetin yerel para birimine sahip olacağına dair tutumunu dahada perçinleştirdi ve bunun muhtemelen bitcoin olacağını söyledi. Dorsey bitcoini Square’in Cash App’ine dahil etmeye karar vermesinin sebebinin kripto ödemeleri hareketinin ön saflarında yer almak istediğinden kaynaklandığını söylüyor. Ve bu olurken boşta durmak yerine Dorsey devrime katkıda bulunmak istediğini söylüyor:

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku