Twitter CEO su Jack Dorsey den Bitcoin (BTC) Node Hamlesi Geldi!

0 0

2014ten beri Twitter CEOsu olan Jack Dorseyin Bitcoin (BTC) hayranı ve yatırımcısı olduğu bilinen bir gerçek. Son olarak Twitter üzerinden bir paylaşmı yapan Dorsey 5.2 milyon takipçisine bir Bitcoin node yazılımı çalıştırdığını gösterdi.

Dorsey tweetinde “Running Bitcoin” ifadesini ekledi. Hatırlayacağınız üzere bu cümle 2014 yılında ALS hastalığından hayatını kaybeden ve Bitcoinin öncüsü olarak kabul edilen Hal Finney tarafından söylenmişti. Finney Bitcoinin oluşum bloğunun hayata geçirilmesinden sekiz gün sonra bu ifadeyi kullanmıştı.

Bir Bitcoin Nodeu Bitcoin blockhain çalıştıran bir yazılımdır. Bitcoin ağında şimdiye kadar yapılmış her işlemi saklar ve hepsinin geçerli işlemler olup olmadığını kontorl eder. Ayrıca bir kullanıcının işlem oluşturmasına ve bunları ağa göndermesine imkan tanır. Şu anda ağ üzerinde 7.300den fazla node bulunmaktadır.

Jack Dorseyin Bitcoine Giden Yolu

Dorsey uzun süredir Bitcoin hayranı ve bu hayranlığı sadece Bitcoinden övgü dolu sözlerle bahsetmekten çok daha fazlası. Dorseyin Consensusta yaptığı bir konuşmaya göre 2014 yılında ödeme şirketi Squaredeki bazı mühendisler Bitcoini çevrimiçi mağazasına entegre edip edemeyeceklerini sordu ve Dorsey bunu hemen kabul etti.

Aralık 2019da açık kaynaklı Square Crypto adlı bir Square şubesi oluşturdu. Şirket ayrıca Bitcoin geliştiricilerine kripto para birimi ağının çeşitli yönleri üzerinde çalışmalarına yardımcı olan birçok hibe sağladı.

Bir yıl sonra Dorsey Squareden 50 milyon dolarlık BTC yatırımı yaparak Bitcoine olan güvenini herkese gösterdi ve şimdi bir Bitcoin nodeu çalıştırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku