TÜRKİYE NİN İLK BITCOIN CİNAYETİ NDE MAHKEME KARARINI VERDİ

0 0

Türkiye’nin İlk Bitcoin ve kripto para cinayeti olarak tarihe geçen olayda mahkeme sonunda kararını açıkladı ve sanıklar cezalandırıldı.

Antalyada annesiyle yaşayan Şükrü Mert Ersoy Serike bağlı Kadriye Mahallesinde geçen yılın eylül ayında otomobilinde boğularak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis Ersoyu öldürdüğü suçlamasıyla Moray Akça Fırat Burun Sergen Yasak Seydo Salacak ve Mehmet Yeşilkayayı Serik ve kent merkezinde düzenlediği operasyonlarla yakaladı. Serik sulh ceza hakimliğine çıkarılan 5 kişi kasten öldürme suçundan tutuklandı.

2017 yılının Eylül ayında öldürülen Şükrü Mert Ersoy polisin soruşturmasının devamında suçun Ersoy’un Bitcoin‘lerini elinden almak için işlendiğini tespit etmişti.

Sanıklar Moray Akça Fırat Burun Sergen Yasak ve Mehmet Yeşilkaya ”bir suçu gizlemek delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış ömür boyu ”birden fazla kişiyle gece vakti nitelikli yağma” suçundan ise 12 yıl hapis cezası verildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku