Türkiye deki kripto tutkunlarına hayran kaldı

0 1

Tronun (TRX) kurucusu ve BitTorrent CEOsu Justin Sun 17 Ağustos günü Huobi Türkiye Telegram kanalında düzenlenen etkinlikte kripto para topluluğunun sorularını yanıtladı.

Birbirinden ilginç ve kaliteli sorularla karşılaşan Sun Türkiyedeki kripto para topluluğuna hayran kaldığını dile getirdi.

JUST projesi üzerinde iki farklı token

Sun stabil kripto para ödünç verme (lending) projesi JUST hakkında konuşarak kullanıcılara yönetim mekanizmaları sunma gibi özellikleri olan adil ve merkeziyetsiz bir finansal sistemi kurmayı hedeflediklerini belirtti.

İlk tokenlerinin ABD dolarına 1:1 oranında endeksli bir Stablecoin USDJ olduğunu söyleyen Sun JUST’ın CDP portalı üzerinden TRX teminatı verilerek üretildiğini söyledi.

İkinci token olan JSTnin ise; faizlerin ödenmesi platformun idamesi oylama ile yönetime katılma gibi faaliyetlerde kullanılacağını açıkladı.

DeFi protokolleri değerli

Kripto para topluluğu Justin Suna soru-cevap şeklinde Twitterdan ve Telegramdan beşer soru olmak üzere toplam 10 soru yöneltti.

Sun Twitter üzerinden sorulan “Neden DeFi tabanlı bir proje geliştirmek istediniz?” sualine “[…] Aktif bir finansal altyapı sunmakla kalmayıp aynı zamanda finansal kurumların ve kredi yatırımcılarının ilgilerini ekosistemimize çekebilmek için DeFi protokolleri değerli” cevabını verdi.

DeFinin geleceğine yönelik bakış açısı sorulduğunda Sun “Yakın gelecekte kripto dünyasındaki kullanıcılar en çok DeFi ve Stablecoinlerden faydalanacak” şeklinde yanıtladı.

DeFi konseptinin Tron stratejisinin merkezinde olduğunu düşünen Sun DeFi alanına birkaç yıl önce adım attıklarını aktardı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinin insanların yatırım kredi ve borç konusundaki bakış açılarını değiştirdiği düşüncesine Sun “DeFi doğrusal olmayan bir büyüme yakalayacak” dedi.

“Yakın zamanda yaşanacak hareketler şu an gördüklerimizin 10 ile 100 katı olacak. Borç alma / verme hızında da artış yaşanacağına inanıyorum.” eklemesini yaptı.

“Kripto para topluluğunun en önemli parçalarından biri Türkiye”

Justin Sun Türkiyedeki kripto para topluluğunun yeni nesil protokolleri benimseme gücünün farkında olduklarını belirterek “küresel topluluğumuzun en önemli parçalarından biri Türkiye” dedi.

“Üyelerimiz oldukça sıcak kanlı. Dlive gibi projeler ve Huobi gibi borsalar da topluluğa yüksek öncelikler tanıyor. Tecrübelerim doğrultusunda Türk topluluğuna hayran kaldım.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku