featured

Türk yatırımcıdan borsalara 5 milyon dolarlık dava

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk doğumlu Kanadalı yatırımcı Salim Row yanıltıcı bilgiler ve kripto para birimlerinin haksız tutulması nedeniyle Bitstamp ve GateHuba dava açtı.

İŞTE EN ÇOK SATAN KRİPTO PARALAR… TIKLAYIN

Law360’ta yer alan bilgilere göre Row bu kaybın 2017 yılının Ağustos ayında 872 Bitcoin Cash’in haksız yere alıkonulmasına ek olarak Gatehub’ın internet sitesinde Bitcoin/Ripple takas fonksiyonunun çalışma şekliyle ilgili bilgilerin eksik ve yanıltıcı olmasından kaynaklandığını iddia ediyor. Row platformda XRP karşılığında Bitcoin satın aldığını düşünürken oysa Bitstamp tarafından tutulacak olan Bitcoin IUO’ları almıştı.

Row Bitcoinin Aralık 2017 ve Ocak 2018 arasında 872 BTCyi hesabından Bitstampa aktarmak istediğini ancak bunun engellendiğini iddia ediyor. Row bunun Gatehub platformunun müşterilerden gizlediği teknik hatadan kaynaklandığını belirtiyor. Bu gecikme nedeniyle her Bitcoinin yaklaşık 3 bin dolarlık kayıptan 25 milyon dolar kaybettiğini belirtiyor.

Hak ettiği Bitcoin Cashi alamadı

Gatehub’ın 2017 yılının Ağustos ayında hak ettiği 872 Bitcoin Cash’i kendisine vermediğini borsanın bu kripto paraları kendi yararına alıkoyduğunu söylüyor. Bilindiği gibi Ağustos 2017de Bitcoin blok zinciri bölünmüş ve Bitcoin Cash ortaya çıkmıştı. Bu şekilde her Bitcoin sahibi Bitcoinleriyle aynı miktarda Bitcoin Cash alma hakkına sahip oldu. İddiasına göre Row’un buradan da 2.4 milyon dolar zararı oldu. Böylece toplam rakam 4.9 milyon dolara ulaştı.

Türk yatırımcıdan borsalara 5 milyon dolarlık dava