Türk Bankası Bu Metaverse Projeden Arazi Satın Aldı!

100

Yerli yatırım bankalarından biri olan Aktif Bank, popüler metaverse Decentraland (MANA) projesine yatırım yapan ilk Türk bankası oldu. Detaylar ise şu şekilde…

“Metaverse alanındaki fırsatları yakalamak için harekete geçtik”

Passo ve N Kolay gibi popüler ürünleriyle bilinen banka Aktif Bank, 24 Şubat Perşembe günü Decentraland (MANA) projesinden arazi satın aldı. Banka, birkaç parselden oluşan bu geniş arazide metaverse varlığını baştan tasarlamak istiyor.  Metaverse’deki yeni arazisinde platforma uygun projeler geliştirmeyi hedefleyen ve bunun yanında ek olarak spor ve eğlence markası olan Passo ile yeni etkinlik deneyimleri yaşatmayı planlıyor.

Bankanın Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı olan Gamze Numanoğlu ise Aktif Bank’ın geçtiğimiz aylarda Facebook şirketinin META olarak yeniden yapılandırılmasıyla beraber öne çıkan metaverse alanındaki fırsatları yakalamak için harekete geçtiğini belirtti. “Bizim için önemli olan müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek,” diye belirten Numanoğlu, şöyle devam etti:

Hem N Kolay dijital bankamız hem de Passo uygulamamız ile bu dünyada kullanıcılarımızın yanında olacağız. Metaverse’te sağlayacağımız servisleri bu platforma ve bireylerin de bu platformdan beklentilerine göre şekillendirmeye, bu yeni evrenin DNA’sıyla örtüşecek biçimde kurgulamaya özen gösteriyoruz.

Peki Decentraland (MANA) projesi nedir?

Decentraland (MANA), Ethereum ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan bir sanal gerçeklik platformudur. Decentraland evrenindeki oyuncular, geliştirdikleri ve sahip oldukları ögeleri geliştirebilir ve bu ögeleri satarak gelir sağlayabilirler. Metaverse projesi Decentraland üzerinden arazi satın alınabilir, arazinin kendisi ve üzerine inşa edilen sanal mülkler, Ethereum sözleşmesinde saklanır. MANA, anlık olarak 2,67 dolardan işlem görüyor.

Peki Decentraland (MANA) kullanıcılara ne vadediyor? Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere metaverse MANA, oyun, sanat, eğlence dünyasına hitap eden içerik üreticiler ve tasarımcılar için oluşturulmuş bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Her biri NFT ile temsil edilen 90601 adet LAND parselden oluşan ve “Metaverse” adı verilen dünyanın içinde tüm üretimler yapılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku