Trump ın quot kapatma quot tehdidinden sonra çare blockchain mi?

0 0

Forbes’in raporuna göre ABD Posta Servisi (APS) tarafından blockchain tabanlı bir aracı tanımlayan bir patent Başkan Donald Trumpın kurumu kapatmaya çalıştığı haberinin ardından bu hafta başlarında kamuoyuna açıklandı.

Trumpın endişelerini blockchain ile ele almak

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) APS patentini bu hafta halka açıkladı. Açıklama posta yoluyla oylamayı güvence altına almak için blok zinciri teknolojisini kullanan bir “Güvenli Oylama Sistemi” ni ayrıntılarıyla anlatıyor.

Bu Trumpın bu yılın başlarında posta kaybı zarfları kurcalama ve sahtecilik olasılığı gibi kağıt tabanlı oy hizmetleriyle ilgili güvenlik sorunlarını gerekçe göstererek posta yoluyla oylamaya karşı şikayette bulunmasıyla geldi.

Şubat ayında dosyalanan patent Trumpın sorunlarını ele almak ve Merkezi Postanenin işini korumak için blockchain teknolojisinden yararlanıyor. Patent “Güvenilir bir oylama sistemi sağlamak için blok zinciri ve postanın güvenliğini kullanabilen bir oylama sistemi” diye açıklıyor.

Blockchain kullanımını açıklayan APS

Kayıtlı bir seçmen postayla bilgisayar tarafından okunabilir bir kod alıyor kimliğini ve doğru oy pusulası bilgilerini onaylıyor. “Sistem oyların anonimliğini sağlamak için seçmen kimliğini ve oyları ayırıyor ve oyları bir blok zincirindeki bir defterde depoluyor” diye ekliyor.

APS patentte şunları söyledi:

“Seçmenler genellikle seçilmiş görevliler için veya diğer konularda uygun ve güvenli bir şekilde oy verebilmeyi isterler.”

Blockchain teknolojisinin kullanılmasının sonuçların kullanılan oylara karşılık gelmesini sağladığını ve politikacıların dile getirdiği endişeleri giderdiğini ekledi. Patent ayrıca çeşitli türlerdeki gerekli verilerin “güvenli bir şekilde ve başkalarının verilerin değiştirilmediğini kolayca doğrulamasına izin verecek şekilde” izlenmesine izin verdiğini belirtti.

Forbes blockchain kimlik hizmetlerinin halihazırda geniş çapta geliştirildiğini ve oyların bir deftere taşınmasıyla neredeyse anında iletileceğini ve oy pusulasının kurcalanmaya karşı savunmasızlığını önemli ölçüde azaltacağını belirtti.

Daha fazla şeffaflık

Hedera Hashgraphın Teknik Lideri Paul Madsen blok zincirlerinin potansiyel olarak düşman ve hile yapabilecek üyelere sahip bir topluluğa bu verileri kontrol etmek için tek bir sağlayıcıya güvenmeden güvenilir ve paylaşılan bir veri görünümü sağlayabileceğini söyledi.

Madsen bu tür işlevlerin seçimlerde oyların kaydedilmesi için yararlı olduğuna dikkat çekti:

“Bireysel seçmenlerin oyları blok zincirine kaydedilecek veya etkin bir şekilde tarih bilgisi yazılıp ve daha sonra başka bir yerde kaydedilecek çifte oy kullanma veya oy çalınması riskini azaltmaya yardımcı olacak ve ayrıca sürecin şeffaflığı yoluyla seçmenlere güven verecek.”

Bununla birlikte kimlik doğrulamasının (patentin de kabul ettiği) daha kritik bileşen olduğunu belirterek “blok zincirlerinin oylama platformları için sihirli bir mermi olmadığını” açıkça belirtti.

 

Bu arada bu çaba APSnin blok zinciri kullanmaya birdenbire sıçradığı anlamına gelmiyor; kurum 2016dan beri teknolojiyi uygulamaya bakıyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku