TradingView Araştırmasından Şaşırtıcı Sonuçlar! Libya, Filistin ve Suriye Listenin Başında Yer Alıyor!

0 0

Yatırımcılar ve tüccarlar için sosyal grafik ağı olan TradingView perakende ticaret patlaması sayesinde dünyanın en çok ziyaret edilen 100 web sitesinden biri haline geldi. Site kripto para birimlerinin hangi ülkelerde en çok popüler olduğu gerçeğini bulmak için arama ve kullanıcı verilerini kapsayan bir araştırma yaptı.

Kasım ve Ocak ayları arasında 100 milyon kullanıcısından gelen 27 milyon arama sorgusundan toplanan ve 6 binden fazla kripto para birimi çiftini kapsayan veriler ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Doğal olarak kripto para birimi tüccarlarının sayısının çok olması nedeniyle en fazla toplam kripto para birimi sorgusu ABDde yapılırken bunu Almanya Türkiye İngiltere ve Fransa izliyor.

Ancak veriler ülkelerde yapılan tüm sorgulamaların yüzdesi olarak analiz edildiğinde farklı bir tablo ortaya çıkıyor. (Yani hisse senetleri forex ve diğer ticareti yapılabilen varlıklara nispeten kripto para birimi sorgularının sayısı.)

Küba yapılan tüm sorgulamaların yarısından fazlasının (yüzde 504) kripto para varlıkları hakkında yapıldığı ülke olarak başı çekiyor. Bu oran geçen yıla göre yüzde 122 artış göstererek rekor bir seviyeye ulaştı. İnsan Özgürlüğü Endeksinde alt sıralarda yer alan veya başka nedenlerle siyasi olarak çalkantılı olan ülkeler sıklıkla ilk 10da yer alıyor.

Libya (yüzde 422) Ukrayna (yüzde 419) ve Filistin (yüzde 387) ilk beşte yer alırken Suriye (yüzde 369) onuncu sırada yer alıyor. İstikrarsızlığın ve politik kaosun yüksek olduğu ülkeler orantılı olarak  gelişmiş ülkelere göre dijital varlıklara daha fazla ilgil gösteriyor. 

Toplam sorgu yüzdesi olarak ilk 10 ülke:

Küba -% 504

Finlandiya -% 46.0

Libya -% 42.4

Ukrayna -% 41.9

Filistin Bölgesi -% 387

Slovenya -% 384

Faroe Adaları -% 383

Güney Kore -% 37.9

Gürcistan -% 375

Suriye -% 36.9

Toplam sorgu yüzdesi olarak listenin en altındaki 10 ülke:

Tanzanya -% 102

Lesotho -% 10.2

Svaziland -% 98

Güney Sudan -% 98

Botsvana -% 97

Malavi -% 97

Malezya -% 96

Makao -% 89

Cibuti -% 8.0

Hindistan -% 67

Bitcoin Zor Durumdaki Toplumlar İçin Bir Çıkış Yolu

Hindistan milyonlarca aktif kullanıcısı ve milyonlarca kripto sorgusu ile TradingViewi kullanan en aktif ülkelerden biri olsa da yapılan toplam sorguların bir oranı olarak kripto para birimlerine olan ilgisi susturulmuştur. Bu büyük olasılıkla merkez bankası tarafından çıkarılacak resmi bir dijital para birimi için bir çerçeve oluştururken kripto para birimlerini yasaklayan önerilen yasalardan kaynaklanıyor.

TradingView İngiltere Başkanı James Maddison şunları söyledi: 

“Bitcoin her zaman eleştirildi ancak elimizdeki bu verilerin şu anda zorluk yaşayan ülkelerin kripto para birimiyle en çok ilgilenenler olduğun gerçeğini görmezden gelemezsiniz. Bu ülkelerdeki sıradan insanlar kripto para biriminden yararlanıyorsa ve sonuç olarak onlar hakkında aktif olarak daha fazla bilgi toplamak için platformumuzu kullanıyorsa bunun harika bir gelişme olduğunu düşünüyoruz Bu onlar için daha fazla güç demek.Yapmamamız gereken şey kripto para karşıtlığı yapmak yerine bu dijital varlıkların kullanımını desteklemek olmalı.”

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku