Tom Lee Geri Döndü: İşte Son Bitcoin Tahmini!
Tom Lee Geri Döndü: İşte Son Bitcoin Tahmini!

Tom Lee Geri Döndü: İşte Son Bitcoin Tahmini!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazar stratejisi ve piyasa araştırması firması Fundstrat’in baş analisti Tom Lee, mevcut kripto para krizinin, 2018 yılındakinden çok da farklı olmadığını söylüyor. Lee, önceki ayı piyasasının en iyi projelerden bazılarının yaratıldığı zaman olduğunu hatırlatarak, kripto kışının değerlendirilmesi gerektiğini ve kripto para ekosistemi için önemli olduğunu açıkladı. Lee ayrıca, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için de tahminleri paylaştı. İşte ayrıntılar.

Usta analist, Bitcoin tahmini yaptı

Ünlü analist Tom Lee, şuanda devam eden kripto para piyasalarındaki krizin, 2018 yılında gerçekleşen krize benzetti. Devam eden kripto para kışının, sektördeki birçok kötü oyuncuyu temizleyeceğini düşündüğünü açıklayan analist, bu zamanların sektör için çok önemli olduğunu da sözlerine ekliyor. Analiste göre bu dönem projelerin geliştirilmesi için bir fırsat olduğunu söyledi ve 2018 krizinde ortaya çıkan sağlam geliştirmelere atıfta bulundu.

bitcoin

Mizuho’nun kıdemli analisti Dan Dolev’in aksine Lee, kriptonun öldüğünü düşünmüyor. Lee aksine, kripto para ekosisteminin bu süreçten karlı çıkacağını düşünüyor. Bununla birlikte deneyimli analist, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili görüşlerini de aktardı. Lee, dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX’in çöküşüne rağmen, yatırımcılara, şimdi Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor ve BTC fiyatındaki düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor. Lee ayrıca, 2022’nin kripto ekosistemi ve kripto para birimleri için korkunç bir yıl olduğunu da kabul ettiğini dile getirdi. Analist, “2022’de kimse kripto para birimlerinden para kazanmadı dedi.

Başarılı projeler bu süreçten güçlenerek çıkacak

Pazar stratejisi ve piyasa araştırması firması Fundstrat’in baş analisti Tom Lee, kripto para birimleri ve Bitcoin’in destekçilerinden biri olarak biliniyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi Lee, geçen yıl Aralık ayında yaptığı tahminde, Bitcoin’in 2022’de 200 bin dolar seviyelerine kadar  ulaşacağını tahmin ediyordu. O zamanlar Fundstrat analisti, lider kripto para birimi için 2022’nin “iyi bir yıl” olacağını tahmin ederek bu hedefi “ulaşılabilir” olarak nitelendirmişti.

bitcoin

Peki ya 2023? 2023 yılı için de Bitcoin tahmini yapan usta isim, “daha fazla dolandırıcılık” olması durumunda 2023’ün Bitcoin için de korkunç bir yıl olabileceğini göz ardı etmediğini bildirdi. Bununla birlikte, analiste göre, kripto para sektöründeki liderler, FTX krizinin derinleştirdiği piyasalardaki problemlerden, JPMorgan gibi bankaların 2008 küresel mali krizinden güçlenerek çıkmalarına benzer bir şekilde, daha da güçlü bir şekilde çıkabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tom Lee Geri Döndü: İşte Son Bitcoin Tahmini!