TIME Dergisi Bilançosunda Bitcoin (BTC) Tutacak!

0 25

Kurumsal fon yöneticisi Grayscale, kripto para varlıkları konusunda eğitici bir video dizisi hazırlamak için New York merkezli ünlü dergi TIME ile anlaştı.

Ortaklık, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein tarafından duyuruldu ve Sonnenshein, TIME ve başkanı Keith Grossman’ın ödemeyi Bitcoin (BTC) olarak almayı kabul ettiğini söyledi.

Ayrıca, TIME, anlaşma yoluyla aldığı Bitcoin’i fiat’a dönüştürme niyetinde değil ve kripto para varlığını bilançosunda tutacak. Şimdiye kadar ortaklığın daha fazla detayı açıklanmadı.

TIME, ilk olarak 3 Mart 1923’te yayınlandı ve son zamanlarda kripto para sektörüne karşı oldukça ilgili. Mart ayında TIME, NFT çılgınlığına katıldı ve dergi kapağını tokenize ederek 250 bin dolar kazandı.

Şirket ayrıca, Linkedin’de kripto para dostu bir Finans Direktörü aradıklarını da açıkladı.

İş ilanında, “Medya endüstrisi hızlı bir evrim geçiriyor. TIME, dönüşümüne rehberlik edebilecek bir Finans Direktörü arıyor” diye bir ifade belirtild.

Kripto Para Sektörü Hız Kesmeden Büyüyor

Bitcointreasuries.com’a göre, TIME, Bitcoin’i bilançosunda tutan 33. halka açık şirket olacak. TIME, Ağustos 2020’den itibaren BTC’ye milyarlarca yatırım yapan en iyi ABD şirketleri olan Microstrategy, Ekim ayında hazinesine 4.709 BTC ekleyen Square ve Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın alan Tesla arasına katıldı. Bu esnada Bitcoin fiyatı yükselişini sürdürdü. Çok uluslu yatırım şirketi Blackrock da Şubat ayında kriptoyla uğraşmaya başladı ve Bitcoin vadeli işlemlerini kullanarak 360 bin dolardan fazla kar elde etti.

Bu anlaşma, ana akım ve kripto para dünyalarının devleri arasında önemli bir ortaklığa işaret ediyor. Grayscale 2013 yılında kuruldu ve Bitcoin’in toplam dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 3’ü dahil olmak üzere 46 milyar dolar değerinde kripto para varlığına sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku