THE WRAPPED BITCOIN PROJESİ ETHEREUM DA RESMEN BAŞLATILDI

0 3

Bir grup kripto para geliştiricisi geçtiğimiz gün Ethereum tabanlı yeni bir proje oluşturmayı başardı. ERC20 standartlarına uygun olarak geliştirilen ve Wrapped Bitcoin (WBTC) olarak adlandırılan bu koin şu anda birkaç farklı borsada ticarete sunuluyor.

Geçen Ekim ayında Bitgo Kyber Network ve Ren (eski Cumhuriyet Protokolü) ortak girişimi WBTC adlı yeni bir ERC20 belirteci yaratıldığını açıkladılar. Yeni tokenlar her iki zincir arasında merkezi olmayan ekosisteme daha fazla likidite getirirken aynı zamanda merkezi olmayan uygulamaları da geliştirmeyi amaçlıyor.
ERC20 standardı doğrultusunda geliştirilen bu yeni koin bire bir olacak şekilde Bitcoin ile destekleniyor. Bu projenin gelişimine katkıda bulunan kuruluşlar Wrapped Bitcoin’in tokenlaştırma (tokenization) konusunda çığır açabileceğine inanıyorlar.

Başlangıç aşamasında sekiz farklı şirket WBTC ile Bitcoin arasında dönüşüm yapma imkanı tanıyacak. Bu şirketlerden Wrapped Bitcoin almak için öncelikle müşterini tanı (KYC) sürecinden geçmek gerekiyor. Bu şirketleri Airswap Ethfinex Dharma Gopax Kyber Network Prcyto Ren ve Set Protocol söyleyebiliriz

Projenin geliştiricileri Bitcoin ile destekledikleri bu tokenın hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un iyi yanlarını bir araya getirmesini düşünüyorlar. Projenin en büyük hedefi Bitcoin’in değeri ile Ethereum’un teknik avantajlarını birleştirmek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku