Tether’e inanılmaz talep… İşte nedeni….

0 8

Tether ve Bitfinex CTO Paolo Ardoino dün Tetherin neden USDTyi son 6 ayda hiç olmadığı kadar fazla yazdırdığı sorusunu yanıtladı. Yavaş yavaş piyasa kapitalizasyon sıralamalarını yükselten Tether XRPyi de geçerek 3. sıraya yükseldi ve piyasa değeri toplam 9 milyar dolara ulaştı. Peki bu inanılmaz talebin nedeni neydi?

Borsalar talepte öncü rol oynadı

“Castle Adasının Eşiğinde” başlıklı podcastdeki soruları yanıtlayan Ardoino Mart ayında büyük çöküşte borsaların bu talepteki artışta başrol oynadığını söyledi.

Ardoino “12 ve 13 Martta büyük düşüşler yaşandı. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yüzde 50 düşüş oldu. İnsanlar borsalarda dolara ihtiyaç duyuyor gibiydi çünkü piyasa koşullarından yararlanmak ya da kendilerini bu koşullardan korumak için dolarlarını hızlı hareket ettirmeleri gerekiyordu. Ama yapamadılar” dedi.

Para akışının sektör dışından değil daha fazla Tether isteyen karşı piyasalardan geldiğini belirten Ardoino “Sanırım Tether birçok borsa ve banka hesabında nakit duran servetin bir kısmını emiyor. Ayrıca Tetheri büyük miktarlarla değiştiren OTC borsalarını da görüyoruz” dedi…

Ardoino ayrıca borsalara giren ve çıkan para miktarı bankacılık durumu ve Tetherin 200 milyar dolara ulaşma olasılığı hakkında konuştu.

Bitfinexten büyük Bitcoin çıkışı

Röportajda Ardoino Bitfinex borsasından neden büyük miktarda Bitcoin çıkışı olduğu ve yine borsaya büyük miktarda Ethereum girişi olduğu sorularını yanıtladı.

Son zamanlarda kripto araştırma şirketi Glassnode Siyah Perşembeden bu yana 310.000 BTCden fazla borsadan çekildiğini bildirdi. Şirket 126 binden fazla kişinin Bitfinexten çekildiğini vurguladı.

Ardoino birkaç büyük OTC borsalarının satın alınmasının ani Bitcoin tasfiyesinin nedeni olduğunu ifade ederken Bitcoin fiyatının Bitfinexte aylarca diğer borsalara göre daha yüksek olduğunu ancak bu 12 Marttaki büyük çöküşle tersine döndü böylece yatırımcılar Bitfinexten BTC aldı. Borsalarda satarak arbitraj fırsatlarının olduğunu söyledi.

Ethereum tarafında yorum yapan Ardoino “Önemli olarak kabul edilebilecek bir girdi gördük. Son 2 veya 3 ayda borsaya 1 milyondan fazla Ethereum girişi oldu… Bu Ethereum 2.0 için bir hazırlık olabilir” şeklinde konuştu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku