Tether Kırmızı Alarm Verdi, Bitcoin Düşmesin Diye USDT Basılıyor!

108

Kripto para piyasası son günlerde çok hareketli bir dönemden geçiyor. Son zamanlarda yaşadığı sert düşüşlerle piyasanın gündeminde olan Bitcoin, arkasında büyük isimlerin var bulunduğunu hissetmeye başladı. Detaylar şu şekilde…

Tether, 1 milyar dolar değerinde USDT basımı gerçekleştirdi

Son günlerde kripto para piyasasında kırmızı renk hakim olmakla beraber, Bitcoin’in yaşadığı sert düşüş ile beraber yatırımcılar önümüzdeki dönemlerde ne olacağını merak ediyor. Bu gelişmeler yaşanırken bir diğer yandan ABD dolarına endeksli en büyük stablecoin olan Tether, gerçekleştirdiği USDT basımları ile birlikte son dönemlerin gündemi haline geldi diyebiliriz. Bugün itibariyle ünlü stablecoin, tam 1 milyar dolar değerinde yeni USDT bastığını açıkladı. Daha önce de USDT basımı yapan Tether, uzun bir süre sonra ilk defa bu kadar yüksek bir değerde USDT bastı.

Çoğu analist ve fenomen Tether’in anlık olarak USDT basımı yapmasıyla beraber Bitcoin satın aldığını düşünse de, Tether tarafından böyle bir resmi açıklama halen açıklanmadı. Son günlerde yaşanan sıcak saatler sonrasında global olarak kripto gündeminde birçok komplo teorisi de dolaşıyor. Lider kripto para biriminin düşüşü ise dünyada büyük bir yankı oluşturduğu görülüyor. Tether her ne kadar sadece envanterinde tutmak için 1 milyar dolar değerinde USDT basımı yaptığını belirtse de, neden bu kadar yüksek miktarda USDT’yi rezervine dahil etmek istediğini ise açıklamadı.

Tether tarafından Bitcoin satımı ile ilgili bir resmi açıklama henüz yapılmadı

WhaleAlert’in Twitter üzerinden yüksek miktarlı bu USDT basımını paylaşmasının hemen ardından Tether ve Bitfinex CTO’su açıklamalarda bulundu. Yapılan baskılardan ötürü açıklamalarda bulunan CTO, şu sözlerle kendini ifade ediyor:

“Geç kaldığım için özür dilerim. Tron Network envanterini yeniliyor, yapılan basımlar bu nedenle gerçekleşti.”

“Bu tutar, sonraki dönem ihraç talepleri ve zincir takasları için envanterde depolanacak.”

Bir diğer yandan Paolo Ardoino, Tron Network’ün envanterini yenilediğini aktarırken, yapılan bu basımların bu nedenle gerçekleştiğini açıkladı. Yapılan bu basımda 1 milyar dolar değerindeki USDT’nin sadece ihraç talepleri ve zincir takasları için envanterde depolanacağını aktaran Ardoino, fazlasıyla artan komplo teorileri hakkında ise henüz bir açıklamada bulunmadı.

Daha fazla Bitcoin ve kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku