Terra (LUNA) Rekor Tazeledi! İşte Rallinin Arkasındaki Nedenler!

40
Terra (LUNA) Cumartesi günü, önemli oranda artış kaydetti. Piyasaya meydan okuyan altcoin, yüzde 8.84 artışla dün 115.20 dolara ulaştı. LUNA, daha sonra 116.48 dolar ile yeni ATH’sine ulaştı ve an itibariyle 116.27 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin alımları, fiyat artışında etkili oldu

Terra (LUNA), hafta ortasında yaşadığı düşüşten sonra hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı. Bitcoin’İn 48 bin dolara ulaştığı dönemde LUNA da kazançlar elde etti. LUNA Vakfı (LGF), rezerv olarak tutmak için 1,4 milyar dolardan fazla Bitcoin satın aldı. Bitcoin satın alma çılgınlığı, Cumartesi günkü ATH’yi destekledi. An itibariyle, LUNA cüzdanı LGF 30.728 BTC tutan yirmi dokuzuncu en büyük cüzdan konumunda
LGF’nin Bitcoin alımından bu yana, Terra’nın toplam kilitli değeri (TVL) 12 milyar dolardan fazla arttı. 1,1 milyar dolarlık BTC alımı sırasında Terra’nın TVL’si 17,49 milyar dolar seviyesindeydi. Defi Llama’ya göre, yazım sırasında Terra’nın TVL’si 30.55 milyar dolardı. Anchor (ANC), 15.73 milyar dolarlık TVL ile lider protokol (yüzde 51.50) konumunda iken, ardından 9.42 milyar dolarlık TVL ile Lido (LDO) geliyor. Bir aydan fazla bir sürede Anchor’ın TVL’si yüzde 35,67 gibi etkileyici bir artış gösterdi.  Lido ise  yüzde 29,97 arttı.

 

Terra (LUNA)’ya olan ilgi giderek büyüyor

KriptoArena.com olarak daha önce bildiridğimiz gibi, Aralık ayında Terra, ağa kilitlenen varlık miktarı bakımından Ethereum’dan sonra en büyük ikinci DeFi protokolü olmuştı. DeFi Llama’dan alınan verilere göre, yeni merkeziyetsiz borsa, Terra ekosistemine bir milyar dolardan fazla para kazandırdı ve bu rakamın yüzde 50’sinden fazlası LUNA tokenlerinden oluşuyor.

Analiste Göre Terra (LUNA) 2022'de Bu Seviyeye Ulaşabilir
 
Terra; Cosmos SDK ve Tendermint konsensüs yapıları üzerine inşa edilmiş uygulamaya özel bir blockchain olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’ler oluşturabilirler ve bu stablecoin’leri Terra’nın yerel bahis ve yönetişim tokeni olan LUNA’ya dönüştürebilir. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz. KriptoArena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Terra (LUNA), 1 Aralık’taki toplam kilitli TVL değeri olan 11,9 milyar dolardan yüzde 68 artış kaydederek 20.05 milyar TVL ile rekor seviyeye ulaşmıştı. Bir aydan kısa bir süre içinde platform kullanıcıları, stake ödülleri kazanmak için protokole kesintisiz yatırım yapmaya devam etti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku