Telegram, Kripto Para Transfer Özelliğini Başlatıyor!
Telegram, Kripto Para Transfer Özelliğini Başlatıyor!

Telegram, Kripto Para Transfer Özelliğini Başlatıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Giderek daha fazla artan ana akım şirketin kripto para birimlerini benimsemeye başladığı dönemde Telegram, kripto transferi ve değişimi özelliğini kullanıma sundu. Son olarak anlık mesajlaşma hizmeti şirketi Telegram, kullanıcıları için bir eşler arası kripto para birimi değişim hizmeti başlattı. Şirket, Telegram’ın kurucuları tarafından kurulan bir grup olan The Open Network (TON) Foundation tarafından geliştirildi. Vakıf, TON’un gelişimini destekleyen bir açık kaynak geliştiriciler topluluğu olarak bilinmektedir.

Telegram kripto para borsasındaki yerini alıyor

Topluluk, akıllı sözleşmelerle (Smart Contract) zincir içi işlemlerin işlenmesi için komisyon ödemelerini sağlayan Toncoin’i (TON) destekliyor. İşlem ücretleri, stake yoluyla blockchain ekosisteminin güvence altına alınması ve ayrıca ödemelerin yapılması adına kullanılır. CoinMarketCap tarafından sağlanan piyasa değerine göre 34. sırada yer alan, Durov kardeşler tarafından 2018 yılında tasarlanan üçüncü nesil bir Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) konsensüs projesi olan TON fiyatı son 24 saatte yüzde 2.55 artışla 1,42 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

TON’un mevcut piyasa değeri 1,730 milyar dolar. Bunlarla birlikte yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

Bugün, Cüzdan bot ekibi yeni bir P2P piyasasının lansmanını duyurdu. Kullanıcılar artık işlemin garantörü olarak hareket eden hizmet ile kripto para birimini doğrudan alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Hangi kullanıcılar Telegram P2P hizmetine erişim sağlayabilecekler?

Yeni Telegram kripto para birimleri değişim hizmeti, şimdiye kadar sunduğu cüzdan özelliğinin bir uzantısı olarak aktarılıyor. Geliştiriciler tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre, yeni Telegram kripto borsası, kullanıcıların kripto’larını satmasına ve satın almasına izin veriyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; İşlemler doğrudan Telegram uygulamasında yapılabilecek. Vakıf, kripto para birimlerinin satışı için komisyon şeklinde yüzde 0.9’luk bir ücret alınacağını belirtti. Alıcı tarafında ise herhangi bir komisyon ücreti alınmayacağı aktarılıyor. Geçtiğimiz süreçte Telegram CEO’su Pavel Durov, Telegram kanalında, fikrin The Open Network (TON) blockchain ekosistemi tarafından yürütülen bir alan ve cüzdan adı açık artırmasının (mint işlemi) başarısından ilham aldığını belirtmişti.

Eşler arası piyasa, altı farklı fiat para birimini desteklemektedir. Bunlar; ABD Doları, Euro, Rus Rublesi, Ukrayna Grivnası, Belarus Rublesi ve Kazakistan Tengesi olarak bilinmektedir. Kullanıcılar, başka bir kullanıcı tarafından yayınlanan bir reklamı seçerek Toncoin satmak ve kripto para birimi satın almak adına bir reklam oluşturabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Telegram, Kripto Para Transfer Özelliğini Başlatıyor!