Telcoin (TEL) Nedir?
Telcoin (TEL) Nedir?

Telcoin (TEL) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Telcoin (TEL) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. TEL Coin projesi, kripto para, Blockchain ve telekomünikasyon sektörleri arasındaki köprü için geliştirilen bir DeFi protokolüdür. Proje ilk olarak Temmuz ayı 2017 yılında Singapur’da kurularak hayata geçmiştir. ETH tabanlı merkeziyetsiz bir kripto projesinin yerel kripto para birimi TEL Coin’dir. Özellikle Paul Neuner ve Claude Eguienta, kullanıcıların saniyeler içerisinde küresel para transferleri gerçekleştirmelerini sağlamak adına 2017 yılında Telcoin’i kurmuştur.

Telcoin projesinin amacı nedir?

TEL Coin projesinin amacı; faturalandırma ve mobil para platformları arasında yaşanan teknik problemleri yok etmektir. TEL Coin geliştirici ekibi bunun için, Verizon ve AT&T gibi Telekom sektörünün önde gelen şirketleriyle ortaklık kurmasıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca havale piyasasına odaklanan şirketin en büyük rakibi Western Union gibi geleneksel firmalardır.

Geleceği:

Proje Telekomünikasyon sektöründe fark yaratan bir projedir. TEL Coin, kullanıcıların düşük maliyetle mobil para platformları ve e-cüzdanları kullanabilmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda iletişim açısından kullanıcıların yüksek hıza erişmelerini sağlamak adına küresel bir Telekom firmalarıyla geliştirmeler yapmaktadır. Tüm bunların sonucunda ise TEL Coin fiyatı oldukça yüksek seviyelere ulaşması beklenmektedir.

Avantajları neler?

  • TEL Coin, küresel olarak mobil operatörler ve e-cüzdanlarla çalışarak temassız hizmetle geniş bir kullanıcı tabanına olan erişimi kolaylaştırmaktadır.
  • Özellikle Blockchain teknolojisinden ve mobil para altyapısından faydalanarak, kullanıcıların saniyeler içerisinde küresel olarak para transferleri yapılabilmektedir.
  • Ayrıca bir havale göndermenin küresel ortalama maliyeti %7’nin üzerinde olmaktadır. Ancak Telcoin’in ortalama toplam maliyeti %2’den azdır.
  • Proje kullanıcılarına, akıllı telefonları üzerinden varlıklarına tam erişim imkanı sunmaktadır.

Dezavantajları neler?

  • Projenin yüksek volatilitesi nedeniyle TEL Coin yatırımı riskli bir seçenektir.
  • Özelikle para transferleri alanında başka DeFi projelerinin öne çıkması TEL Coin fiyatını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Telcoin (TEL) nedir? Nasıl satın alınır?

Şu anda TEL ile işlem yapılabilen borsalar; KuCoin, Uniswap (V3), HitBTC, Bitrue’dur. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

İlk adım olarak TEL listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonrasında borsanın hesap açma adımlarını izleyin. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay süreçlerini tamamlayın. Bir diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını izleyin. Son adım olarak istenilen bakiye tutarınca TEL Coin’i seçerek alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Telcoin (TEL) Nedir?