Teknik göstergeden Bitcoin için kritik sinyal…

0 0

Yatırımcılar ve kripto para tutkunları her zaman Bitcoin satın almak için en iyi zamanı arıyorlar. Bu süreler kişinin kişisel beklentilerine bağlı olarak oldukça düzenli olarak gerçekleşmekte. Teknik göstergelere dikkat edenler için Bitcoin almanın tam zamanı olabilir. Ancak herkes bu tür göstergeleri her zaman dikkate almaz.

GTI Küresel Güç Göstergesi

Herhangi bir finansal piyasada işlem yapan insanlar için birkaç gösterge muazzam değerde olduğunu kanıtlayacaktır. Birkaç isim vermek gerekirse RSI EMA ve hatta Bollinger Bantları bunlardan sadece bir kaçı. Daha gelişmiş yatırımcılar GTI Küresel Güç Göstergesi gibi diğer veri kaynaklarını kullanmaya çalışır. Avantajları olsa bile sıkça kullanılan bir araç değildir. Bu gösterge ardışık kapanış fiyatlarındaki yukarı yönlü ve aşağı yönlü ivme hareketlerini göstermekte.
Bu gösterge dünyanın önde gelen kripto para birimi için potansiyel bir alım sinyalini tetikledi. Aralık 2018’den bu yana ilk kez böyle bir sinyal belirgin hale geldi. 

8 bin dolar tuttu mu?

Bu göstergenin yatırımcılara ve spekülatörlere söylemediği bir şey fiyatın kısa vadede nasıl değişeceği. Şu anda Bitcoin fiyatının çok daha uzun süre 8 bin doların üzerinde kalması muhtemel görünmüyor. Herhangi bir finansal piyasanın gelecekteki hareketlerini ölçmek her zaman zordur. Bu durum kripto para birimleri ile uğraşırken doğası gereği inanılmaz derecede değişken oldukları için daha da belirgin hale gelir. Dolayısıyla 8 bin doların altına düşmek bu satın alma sinyalini geçersiz kılacak.

Diğer faktörler de her zaman oyunda. Birkaç ay süren yavaş ve istikrarlı yükseliş momentumunun ardından tüm kripto para birimleri üzerinde çok fazla baskı var gibi görünüyor. Ticaret hacmi bu dönemde neredeyse aynı kaldığı için kimse neden böyle olduğunu tam olarak bilmiyor. Sonra tekrar Bitcoin hızlı bir şekilde art arda 10 bin dolardan düşerek 8 bin dolara geriledi. 

Satın almak ya da almamak?

Sonunda bir yatırım olarak ya da sadece topluluğun bir parçası olarak Bitcoin satın alma kararı tamamen söz konusu olan kişiye bağlı. Neden herhangi bir zamanda Bitcoin almalı veya almamalıya dair kesin bir cevap bulunmuyor. Dünyadaki herkesin hiçbir şekilde kendi hayatlarını devam ettirmesi için BTCye sahip olmaları gerekmiyor. Bu insanların hayat serüveninde rastlanan başka bir seçenek. Nihai karar tamamen onlara bağlı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku