Tam 5 yıldır 500 milyon dolarlık Bitcoin’e dokunmadı

0 6

Yaklaşık 525 milyon dolar değerinde 68 bin Bitcoin’i kontrol eden bir Bitcoin yatırımcısı 2015ten beri tek bir Bitcoin taşımadı. Bu servet sahibi olan kişinin veya kişilerin uzun vadeli yatırım fikrinde olduğunu gösteriyor.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Kripto araştırma şirketi Coin Metrics balinanın yeni durumunun şirketin aktif tedarik bandı göstergesinde belirgin bir değişikliğe neden olduğunu açıkladı:

“Büyük bir Bitcoin balinası 5 yıllık HODL’cu seviyesine yükseldi. Geçen hafta en son 2015 yılının Nisan ayında hareket gösteren 68 bin BTC aktif arz bandından çıkış yaptı.”

Kripto veri şirketleri ağın güvenlik durumunu değerlendirmek ve yatırımcıların ilgi seviyesini ölçmek için ne kadar Bitcoinin harekete geçtiğini yakından takip ediyor. Bilindiği gibi uzun vadeli yatırımcıların sayısı ne kadar fazla olursa o varlığa ulaşmak o kadar zordur. BTC yavaş yavaş toplam 21 milyon arzına doğru ilerlediğinden bu daha da önemli hale geliyor.

Servet sahibinin BTCleri uzun vadeli bir yatırım olarak görmesi dışında servetin sahibinin uzun bir süre hareket etmemesinin başka bir nedeni olabilir.

Blockchain veri analizi firması Chainalysise göre; 23 milyon ila 37 milyon arasındaki Bitcoin varlıkları büyük olasılıkla sonsuza kadar kaybedilir. Bu Bitcoini olan kişinin veya kişilerin BTClere erişmek için gereken özel anahtarları kaybetmiş olabileceği anlamına gelir. Bu tahminler Bitcoinin piyasa değerinin 5inden birine karşılık geliyor. Chainalysis bu rakamı 2014ten önce kısmen durgun olan BTC cüzdanlarına sonsuza kadar erişilemeyeceğini varsayarak hesaplıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku