Tam 1,2 milyon dolarlık ev Bitcoin ile satıldı

0 0

Salgın ile yaşam dinamikleri büyük ölçüde değişiyor. Artık insanlar çevrimiçi alışveriş yaparken çevrimiçi satın alabiliyor. TeleProperty ile uzaktan ev satışı sağlayan Antalya Homes bugüne kadar Bitcoin ile yapılan en değerli mülklerin satışına aracılık etti.

Koronavirüs nedeniyle dünyanın birçok yerinde taşımacılığın yasaklanması gayrimenkul sektöründe teknolojiye olan ilgiyi artırdı. Sanal bir ortamda taşınmazları ziyaret etmek ve online ödeme yapmak artık yeni normalimiz olsa da mal ve mülk satın alımında kripto para kullanımının önemli ölçüde arttığı görülüyor.

BİTCOİN’DE DÜŞÜŞ SÜRER Mİ? TIKLAYIN

Hatırlanacağı gibi geçen yıl Haziran ayında yılın zirvesine ulaşan ve 14 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin daha sonra 4 bin dolarlı seviyelere kadar geriledi. Tüm kripto para sevgililerinin beklediği halving 11 Mayıs 2020de yapıldı. Bitcoin arzında bir denge yaratmayı amaçlayan Halving ile üretimde yavaşlama oldu. Bununla birlikte tüm kripto para topluluğu durma süresinden sonra ciddi bir artış beklemişti ve fiyat yine 10 bin dolar seviyesine ulaşmıştı.

Antalya Homes Başkanı Bayram Tekçe de sektördeki gelişmeleri değerlendirdi. Bitcoin ile ev satışlarının arttığına dikkat çeken Tekçe “Ödül bölünmesinden sonra insanlar fiyat artışıyla kar satışları yaptı ve bunun ev satışlarındaki artışla da yansımasını gördük” dedi.

Bitcoin tarafından Türkiyede yapılan en pahalı emlak satışları 1 milyon 250 bin dolar

Tekçe gayrimenkul sektöründe PropTechin (Gayrimenkul Teknolojisi) gelişimine de dikkat çekti ve yeni bir ev satışına değindi:

“Antalya’daki bir villa satışından önce müşteriyle çevrim içi olarak bağlantıya geçtik. Ona daha önceden villanın drone’la çekilmiş görüntülerini izlettik. Daha sonra ise alıcı ve satıcıyı yine çevrim içi ortamda bir araya getirerek görüşmeleri tamamladık. Antalya Homes olarak Bitcoin’le yapılan satışa aracılık ettik. 1 milyon 250 bin dolarlık bu satış Türkiye’de Bitcoin’le yapılan en pahalı mülk satışı oldu”

Bayram Tekçe Bitcoinin artık mülke dönüştürülebileceğini ancak bunu yapabilen sadece birkaç emlak şirketi olduğunu belirtti.

Tekçe “Koronavirüs salgını artık dünyayı ve işlerin yapılma şeklini değiştiriyor. Değişen dinamiklere ayak uydurmak önemlidir. Kurumsal bir değer olarak yeniliği koruyarak PropTechte öncü olmaya devam ediyoruz” yorumunu yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku