Tam 100 milyar dolarlık Bitcoin 1 yıldan fazla hareket etmedi…

0 0

Hareketsiz Bitcoin adreslerindeki tutar mevcut fiyatlar baz alındığında neredeyse 100 milyar dolar değerine ulaştı. Bu rakam ise 12.58 milyon BTC demek. Bu durum aslında çoğu yatırımcının piyasadaki oynaklığa rağmen güçlü piyasaya sağlam bir şekilde tutunduğunu gösteriyor.

Ayrıca yakın tarihte 13 bin 900 dolar seviyesinden başlayan ve 6 bin 400’lü dolarlara kadar gerileyen düşüşte bile yatırımcıların çoğunluğunun Rhythm olarak bilinen bir araştırmacının işaret ettiği gibi Bitcoine tutunduğunun işareti.

Kısa vadede ise Bitcoinin fiyat hareketinin BitMEX ve Binance Futures gibi platformlar aracılığıyla trading piyasasındaki eğilimler tarafından etkilenmesi bekleniyor. Çoğu zaman uzun veya kısa sıkmalar ya aşağı ya da yukarı doğru önemli bir fiyat hareketini tetikleyerek kripto pazarında büyük bir oynaklık yaratır.

Bununla birlikte uzun vadede Bitcoin’in seyrini ağırlıklı olarak makro ve temel faktörler belirleyecek. Baskın kripto para biriminin temelleri hashrate kullanıcı etkinliği ve azalan arz veya kıtlık gibi metrikler Bitcoin’deki fiyat oluşumunda temel metrikler olacak…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku