Tam 1.47 milyar dolarlık kripto varlığına ulaştı

0 0

Aave son zamanlarda 1.47 milyar dolarlık kripto varlığına ulaştı ve toplam değeri 1.45 milyar dolar olan Makerdaoyu geride bıraktı.

DeFi Pulsea göre Aave Makerdaodan daha fazla toplam değere sahip olan ikinci proje oldu. Bir projenin Tvldeki Makerdaoyu ilk kez aşması Temmuz ayı sonuna kadar kilitlenen teminatlarda öncülük eden Compound (COMP) oldu. MakerDAO o zamandan beri kilitlenen teminatın iki katını kazandıktan sonra ilk olarak pozisyonunu geri aldı.

Merkezi olmayan finans (Defı) para piyasası Aave Temmuz 2020de kredi delegasyonunu tanıttığında kullanıcılarının kriptoya faiz kazanmasına ve ona karşı borç almasına izin veriyor. Kullanıcılar kredi limitlerini seçtikleri güvenilir bir üçüncü tarafa devretmek için Aaveye yatırılan teminatlarını kullanabiliyor. Kullanıcı güvenilir bir üçüncü tarafa bir kredi imzalarken faiz indirimi alıyor.

DeFi Pulse verileri Aavenin platforma hisseli kripto para birimlerinde 1 milyar doların üzerinde ulaştığını ve DeFi endüstrisindeki dijital varlıkların yedide birini oluşturduğunu gösterdi. Bir seferde 1 milyar dolardan fazla varlığa ulaşan diğer Defı projeleri MakerDAO Compound ve Curvedur.

Aave ETHlend olarak bilinen bir P2P kredi projesi olarak düşünülse de firma Eylül 2018de Aaveye yeniden markalandı ve sadece 2020nin başında mainnette yayınlandı.

Birleşik Krallık Financial Conduct Authority (FCA) Aavenin İngiltere ticari kuruluşunun 7 Temmuzda bir Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı aldığını duyurdu. FCAnın onayı ile Aave dijital nakit alternatifleri vermek ve ödeme hizmetleri sunmak da dahil olmak üzere hizmetler sunabilecek.

Aave Ademi merkeziyetçiliğe devam ederken Aave tokeni AAVE kredi delegasyonunun ölçeklendirilmesini ele alacak. Havuzlar kullanıcılar tarafından kurulacak ve likidite seçenekleri arayan varlıklar AAVE sahipleri tarafından onaylanacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku