Sun (SUN) Nedir?
Sun (SUN) Nedir?

Sun (SUN) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekosisteminin yönetişim token’ı SUN Coin, kripto sektöründe yakından izlenmekte olan ve takip edilen bir kripto para birimidir. Bu yazımızda kriptoarena.com olarak herkesin merak ettiği Sun Coin nedir, amacı nedir, avantajları ve dezavantajları neler sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Sun Coin Nedir?

SUN Coin TRON ağında stabilcoin takasını desteklemektedir. Ayrıca token madenciliğini ve kendi kendini yönetmeyi desteklemek için kurulan Sun.io’nun yerel token’ı olarak bilinmektedir. SUN Coin, kullanıcılarına oylama ve yönetişim hakkı sunmaktadır. Ayrıca token ekosistemin ödüllendirme sisteminin işlevselliğini sağlayan bir TRC-20 token’ıdır. SUN Coin, TRON ağında merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemini geliştirmektedir. Ayrıca bu amaçla kurulan Sun.io projesine kendi kendini yönetme becerisi kazandırmıştır.

Amacı Nedir?

Proje ilk olarak yine TRC-20 standartlarında çalışmaktadır. Ödüllendirme sisteminin çalışması ve TRON ekosisteminin büyümesine odaklanmıştır. Geliştiriciler yeni hedefleri doğrultusunda 2021’in mayıs ayından tarihinden itibaren eski coin’leri dönüştürme sürecini başlatmıştır. 1:1000 oranında dönüşüm gerçekleştirilmiştir. Ayrıca platformda çok işlevli bir yönetişim token’ı olan yeni SUN Coin yaratılmıştır.

Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Her projede bahsettiğimiz gibi bu projenin de avantajlarını ve dezavantajlarını yakından inceledik. İlk geliştirilme döneminde yaşananlar ve devamında gelişen yeniden isimlendirme olayıyla beraber, bazı avantajlar ve dezavantajlar ortaya çıkmıştır. İncelemelerimiz sonucunda ortaya çıkan avantajlarından ilk olarak göze çarpanı, ekosistemi içinde yönetişim yanında bazı haklardan için SUN token’ı desteklenmektedir. Bu da kullanımı teşvik etmeyle gerçekleşir. İkinci olarak token, Binance, FTX, vb. büyük kripto para borsalarının tamamında listelenmiş durumdadır. Bu da token’ın benimsenmesi açısından oldukça değerlidir. Üçüncü olarak, pasif gelir elde etmek mümkündür. Ekosistem stake yoluyla kullanıcılara pasif gelir şansı tanımaktadır. Son olarak, kripto endüstrisi tarafınca yakından izlenilmektedir. Ayrıca başarılı olması için topluluklar tarafından desteklenmektedir.

Dezavantajlarına gelince, her ne kadar önemli avantajlar saymış olsak ta dezavantajları azımsanmayacak derecede önemlidir. İlk olarak, maksimum arz verisi bulunmamaktadır. Bu da toplam arzın yüksek olması demektir. Coin bu yönden endişeleri arttırmaktadır. Ayrıca piyasa değeri tahminini sürdürülebilirlikten uzaklaştırmıştır. İkinci olarak, İo, büyük DEX’ler ile rekabet halindedir. Ayrıca bu durum token fiyatında baskı yaşanmasına yol açmaktadır. Rekabetin olduğu ortamlarda eksikler her zaman daha fazla göze çarpmaktadır. Son olarak, yatırımcılar için önemli olan fiyat dalgalanmaları aşırı derecede yaşanmaktadır. Bu da token’ın yatırımcıları tarafından yüksek risk grubunda listelenmesine sebebiyet vermiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sun (SUN) Nedir?