Bloomberg Baş Emtia Analisti: Grayscale Bitcoin Trust Performansıyla Tesla’ya Fark Attı

0 13

Bloomberg’in önde gelen emtia stratejisti ve analisti Mike McGlone, ABD’de Bitcoin ETF’lerinin onay almasının artan ihtimalinden dolayı GBTC’nin performansıyla bu yıl Tesla’yı büyük ölçüde geride bıraktığını belirtti. Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) neden küresel dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlediğinede açıklık getirdi.

Mike McGlone, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile, GBTC için yükseliş beklentilerinin gerçeğe dönüştüğünü, GBTC’nin 2021’de performansının Tesla’ya yaklaşık yüzde 50 geride bıraktığını söyledi. Grayscale Bitcoin hisselerinin fiyatı, ABD’de Bitcoin ETF’lerinin başlatılma olasılığından güç alıyor. Bununla birlikte, aynı faktör GBTC’de için düşüş ihtimalini de artırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla araçlarının satışında artık Bitcoin kabul ettiklerini açıkladı. Şirket, BTC’yi fiat paraya çevirmeyecek ve bu yılın başlarında şirketin rezerv parası ile satın alınan 1.5 milyar dolar değerindeki BTC varlıklarına ekleme yapacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku