Starbucks’ta Bitcoin ile ödeme yapılabilecek

0 1

Bakkt başkanı Adam White Davosta konuşurken Kıtalararası Borsa destekli girişimdeki önemli gelişmelerden biri hakkında bazı ayrıntıları paylaştı.

İsviçredeki Dünya Ekonomik Forumundaki bir panelde konuyan White Bakktın tüketici uygulamasının dijital varlıkları Bitcoin gibi kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital olan herhangi bir değer olarak göreceğini söyledi. White bu uygulamanın sadakat ödül puanları ve hisse senetleri gibi sanal ürünleri de destekleyebileceği anlamına geleceğini de sözlerine ekledi. 

Bakkt bugüne kadar kripto para ürünleri olarak Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini kullanıma sundu. Bundan sonrası için gözler uygulamanın piyasaya sürülmesinde. Betlentiler bu uygulamanın 2020’de ortaya çakması yönünde. Ancak bu konuda şu ana kadar net bir açıklama yok.
Starbucks’ta Bitcoin ile ödeme yapılabilecek

Uygulamanın faaliyete geçmesi belki de en çok Starbucks sevenleri sevindirecek. Zira uygulamanın hayata geçmesi Starbucks müşterilerinin ödemelerini Bitcoin ile yapmasına olanak verecek. Bakkt’ın en önemli destekçilerinden biri olan Starbucks şirketi geçtiğimiz sene mağazalarında Bakkt’ın mobil ödeme uygulamasının kullanılabilmesine olanak tanıması karşılığında şirketten önemli ölçüde hisse almıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku