STARBUCKS BAKKT’TAN HİSSE SATIN ALDI

0 0

The Block tarafından verilen habere göre dünyanın en büyük kahve zincirlerinden birisi olan Starbucks 2019 yılından itibaren Bakkt’ın kripto para ödeme sistemine geçebilir.

Kripto meraklıları arasında önemli bir olay haline gelen Bitcoin ile kahve satın alma aslında pek çok ülkede Lightning Network‘ü veya Bitcoin’i entegre eden kahve dükkanı veya restaurantta hayat buluyor.

Bununla beraber Bitcoin’in dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks’ta kabul görmesi ve Starbucks’larda Bitcoin logosunun olması Bitcoin adaptasyonu ve günlük hayattaki kullanılabilirliği açısından büyük önem teşkil ediyor.

TheBlock ekibinden Mike Dudas Bitcoin’in Starbucks’ta kabulü için Starbucks’ın Bakkt’ta önemli bir hisse satın aldığını açıkladı;

Bu anlaşmayla Bakkt’ın kripto paraları direkt olarak itibari paraya çevirecek olan yazılımı Starbucks gişelerinde kullanılabilecek. Böylece Starbucks kripto parayı kabul etmiş oluyor ve Bakkt kullanıcılarına Starbucks bünyesinde kripto para ile ödeme sunmuş oluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku