Square nin Bitcoin Satışlarından Kar Sorunu

0 1

Finans sektörünün önemli firmalarından Square geçtiğimiz günlerde bu yılın birinci çeyreğine ilişkin bir rapor yayınladı. Rapora göre şirketin genel gelir miktarının geçtiğimiz yıla oranla  yüzde 43 oranında artığını ve 959 milyon dolara yükseldiği belirtiliyor.

Square’in Bitcoin satışlarından elde ettiği toplam gelir ise 65.5 milyon dolar seviyesinde. Şirketin bu satışları yapabilmek için ise 64.7 milyon dolarlık masraf yaptığı ve toplamda yalnızca 830 bin dolar kâr elde edebildiğini görünüyor. Kripto para piyasasına giriş yapan ve Bitcoin satmaya başlayan Square’in Bitcoin satışlarından  65.5 milyon dolar gelir elde etti. Fakat bu satışların olabilmesi için şirketin 64.7 milyon dolarlık masraf yaptığı ve toplamda yalnızca 830 bin dolar kâr elde edebildiğini belirtiliyor 2018 yılının dördüncü çeyreğinde şirket toplam 933 milyon dolar net gelir elde etti ve bunun 52 milyon doları bitcoin geliriydi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku