Spotify Yakında Kripto Para Kabul Etmeyi Planlıyor

0 0

Bitcoin gün geçtikçe daha fazla benimsenme ve popülerlik kazanıyor. Genel olarak kripto endüstrisi gidişattan oldukça memnun görünüyor. Spotify kripto imparatorluğunun en son fethi olacak gibi. Görünüşe göre müzik ve video aktarma hizmeti sağlayan şirket şu anda abonelerden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamak için somut bir plan üzerinde çalışıyor.

Spotify’ın planı kripto para birimlerine 320 milyon güçlü bir müşteri tabanı sunmak ve bu sektör için çok şey ifade edecek bir şey. Raporlardan edinilen bilgiye göre şirketin Ödemeler ve İnovasyon ekibinin kripto ödemeleri için yeni bir çerçevenin geliştirilmesine liderlik edecek bir Yardımcı Direktör aradığı bildirildi.  

Yeni fırsatlar ve inovasyon

Spotifya göre işe alınacak yeni ekip üyesi yeni ödeme fırsatları aramak ve bu anlamda yenilikçi çözümler üretmekle görevlendirilecek. Genel olarak ödeme endüstrisindeki en son yeniliğin tamamen kriptolar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili olduğunu söylemek mümkündür

Şirket bünyesinde çalışacak yeni Direktör diğer dijital varlıkların yanı sıra blok zincirleri dijital paralar kriptolar stablecoinlerin kullanımında fırsatlar ve yenilikler geliştirmeye yardımcı olacaktır. Bu gereksinimle Spotifyın kriptolarla her şeyi içerdiği açıktır.

Blockchain ve dijital varlıklarda deneyim

Söz konusu Direktörün blockchain teknolojisinin yanı sıra dijital varlıklar ve kriptolar konusunda iyi bir deneyime sahip olması şart koşuluyor

Şirket yeni ekip üyesinin küresel ölçekte bir kripto ödeme çözümü sunmasına yardımcı olmasını istiyor. Özellikle Bitcoin şu anda dünyanın her köşesine ulaşan en popüler kriptodur. Artık neredeyse her kıtada BTC ATMleri var. Bu rol için Bitcoin en uygun olmasının nedeni budur.
 
Libra derneği ile anlaşma

Spotify ayrıca şu anda çeşitli stablecoinleri barındırmak amacıyla bir ödeme sistemi oluşturmayı planlayan bir geliştirici ekibi olan Facebook’un Diemini de inceliyor.
 
Spotifyın Bitcoin ödemelerini kabul etmenin yanı sıra Libra Derneği ile abonelerine daha fazla ödeme seçeneği sunmak için işbirliği yapabileceğini düşünmek mantıklı. Her iki durumda da BTC için iyi bir anlaşma.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku