Soros’tan Bloomberg’e Bitcoin ve Altın İtirafı: Farkına Vardık!

364

Gittikçe daha fazla milyarder, piyasa olgunlaştıkça kripto para dünyasının bir parçası olmaya devam ediyor. Son olarak, Soros Fon Yönetimi CEO’su Dawn Fitzpatrick geçtiğimiz gün Bloomberg ile yaptığı röportajda, George Soros’un aile ofislerinin Bitcoin (BTC)’e yatırım yaptığını ifade etti.

Soros Funds, kripto para birimi yatırımı yaptığını açıkladı

Bu yılın başlarında Soros Fon Yönetimi CEO’su Dawn Fitzpatrick, Bitcoin hakkında bazı ilginç gözlemleri bulunuyor. CEO Bitcoin’in bir yatırım çeşidi olarak altının yerini aldığını da kabul ediyor. Fitzpatricks, son yorumlarında kripto para birimlerinin ana akım haline geldiğini de kaydediyor. CEO konuya ilişkin şu yorumlarda bulunuyor:

Bitcoin’in yalnızca bir enflasyon hedge fonu olarak görüldüğünden emin değilim. Burada ana akım uçurumunu aştığını düşünüyorum. Kripto para birimlerinin artık 2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri var. Dünya çapında 200 milyon kullanıcı var, bu yüzden bunun ana akım haline geldiğini düşünüyorum.

Büyük olasılıkla, Soros Funds’ın Bitcoin (BTC)’e yatırım yaptığını açıklaması şirketin kripto para birimlerine yaptığı doğrudan yatırımın ilk kamuya açıklanması olabilir. Ayrıca finans devi, Lukka ve NYDIG gibi diğer kripto şirketlerine de yatırım yaptığını açıklıyor. Soros Fon Yönetimi aile ofisi, yönetim altındaki toplam 27 milyar dolarlık net varlığa sahip.

Bitcoin (BTC), SEC yorumlarından sonra sağlıklı kazançlar elde ediyor

Salı günü, SEC Başkanı Gary Gensler kripto para birimlerini yasaklamayacaklarını açıkladı. Gensler’in bu yorumu yapması sonrası Bitcoin (BTC) ivme kazanmaya devam etti. Lider kripto para biriminin fiyatı, bu yorumları yayınladıktan sonra 51.000 doları geçti. Yazım sırasında, kripto para 51.242 dolar fiyat ve 967 milyar dolar piyasa değeri ile işlem görüyor.

Analistler, bunun bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun başlangıcı olabileceğini söylüyorlar. Birçok analist şimdiden BTC fiyatının bu yılın sonuna kadar 100.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in kurumsal benimsenmesi ılımlı performansına rağmen geçen ay da devam ediyor. Ayrıca BTC balinaları son günlerde agresif bir şekilde satın alıyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment konuya dair şunları bildiriyor:

100 ila 10.000 dolar arasında BTC tutan Bitcoin balina trader’lar, 10 gün önce bu grup için Temmuz 2019’dan bu yana en büyük birikim günü olan 70 bin dolar BTC biriktirdi. Balinalar henüz bir düşüş belirtisi göstermediğinden, fiyatlar kademeli olarak 51 bin doların üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku