Son Dakika: İki Borsa Daha Ripple (XRP) İşlemlerini Askıya Alıyor!

0 9

SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava haberinin ardından birçok kripto para borsası XRP’yi platformundan liste dışı bırakmıştı. Bu borsaların en büyüğü olan Bitstamp XRP fiyatında çöküşün başlamasına neden oldu ve bugün XRP İçin iki kötü haber daha geldi. 

Küçük borsalar çok fazla etkilemese de büyük borsalardan gelen yasaklama haberlerinden sonra tüm gözler dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ABD merkezli Coinbasee çevrildi.

Coinbase yaptığı resmi açıklamada bugün kendi platformu üzerindeki tüm XRP işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Bugün bazı alım satımlar kısıtlandı ve tam askıya alma işlemi 19 Ocak 2021de saat 10: 00da geçerli olacak.

En büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbasein SEC davası çözülmeden önce böyle bir karar alması XRP fiyatlarını sert etkiledi. XRP son 24 saat içerisinde yüzde 20 değer kaybına uğrayarak yazım itibari ile 0.221 dolar seviyesine kadar geriledi.

Karar yürürlükte olduğunda insanlar artık XRPyi Coinbasede alıp satamayacaklar ancak yine de XRP cüzdanlarından para yatırıp çekebilecekler

OKCoinde Listeye Katıldı 

Coinbasein yanı sıra  ABD merkezli kripto para borsası OKCoin bir sonraki duyuruya kadar XRP ticaretini ve para yatırma işlemlerini askıya aldıklarını duyurdu. Karar 4 Ocak 2021’de yürürlüğe sokulacak.

Haberi paylaşan The Block OKCoinde alınan bu kararın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’ın iki yöneticisine karşı açtığı son dava ışığında verildiğini söyledi. 

OKCoin CEO’su Hong Fang The Block’a verdiği demeçte “Ripple ile ilgili vakada SEC’den daha fazla rehberlik beklemekte olan müşterilerimizin çıkarları doğrultusunda alınmış bir iş kararı” olduğunu söyledi.

XRP alım satımını ve yatırımlarını askıya almanın yanı sıra OKCoin XRP/USD marj çiftinden (XRP ve USD ödünç alma dahil) borç alan kullanıcılardan ödünç alınan değeri 3 Ocak’tan önce iade etmelerini istiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku