Solana, Ripple (XRP)’ı Geride Bıraktı: İşte SOL Rallisinin Arkasındaki Olası Nedenler!

458

Solana (SOL), son birkaç haftadır kusursuz bir fiyat hareketi sergiledi. Kripto para piyasası genel olarak kızıla boyanırken, SOL yüzde 20 değer kazanarak, yatırımcılarını sevindirdi.

Solana hafta sonuna kadar ilk beşe girebilir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve piyasanın geri kalanı Salı günü büyük bir sarsıntı geçirdi. Mayıs aynını anımsatan çöküş, piyasada büyük bir paniğe neden oldu. Solana ise piyasadaki genel olumsuzluğun aksine, yükselmeye devam ettti. An itibariyle, SOL, 61 milyar dolar piyasa değeri ile 210 dolardan işlem görüyor.  Solana, Ripple (XRP)’ı tahtından etmeyi başararak, altıncı en büyük kripto para birimi oldu. Analistlere göre, Solana’nın bu haftanın sonuna kadar ilk beş kripto para birimi arasına girmesi hiç de sürpriz olmayacak.

Solana (SOL)’nın fiyat rallisi 2021 Ağustos’unun ortasından başladı. Bir aydan kısa bir süre içinde SOL, yüzde 350 değer kazanarak, ilk on kripto para arasına girdi. Solana’daki son fiyat artışı, platformdaki DeFi etkinliğindeki artışın ile birlikte gerçekleşti. DeFi Llama’daki verilere göre, Solana’daki kilitli toplam değer (TVL) 7,5 milyar doları aştı. Yani geçen ay, Solana Blockchain’i TVL’sine 6 milyar dolardan fazla ekledi. Bu, Solana’nın DeFi yatırımcıları için en iyi platformlardan biri olarak ortaya çıktığını gösteriyor. Aslında son zamanlarda analistler de SOL’u Ethereum gibi devlerle karşılaştırmaya başladılar.

Kurumsal yatırım ve ekosistemdeki hareketlilik fiyata ivme kazandırıyor

Ayrıca, Solana Blockchain’deki staking faaliyeti de de artıyor. ”Staking Rewards” verilerine göre, Solana Blockchain’de stake edilen toplam değer 80 milyar dolara yaklaştı. Solana şu anda yüzde 75,4’lük bir oran ile 1 numarada yer alıyor. Ağustos 2021’in başlangıcından bu yana SOL’a kurumsal ilgi yoğun bir şekilde arttı. CoinShares verilerine göre, geçen hafta SOL, 13,2 milyon dolarlık rekor bir giriş elde etti.

CoinShares ve Santiment'ten Kritik Solana Paylaşımı! Coin Yakma Ufukta!

Solana’da meydana gelen süper boğa döngüsü kripto para piyasasında son zamanların en çok dikkat çeken konularından biri oldu. Salı günü piyasa yaşanan düzeltmeden sonra, SOL’un  hızlı bir şekilde toparlanması, altcoin’in yatırımcıların favorisi olmaya devam ettiğini gösteriyor. Solana, artan ETH gas ücretleri ve düşük ETH işlem hacmi nedeniyle bu yıl büyük ilgi gördü ve Ethereum’un rakibi olarak nitelendiriliyor. Cardano (ADA) gibi yıldızı parlayan altcoin’ler de, 2021 getirileri açısından ETH’den daha iyi performans gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku