SKALE Network (SKL) Nedir?
SKALE Network (SKL) Nedir?

SKALE Network (SKL) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akıllı sözleşmelere ilgi duyan ve bu alanı hızlı kullanmayı sevenlerin yakından takip ettiği SKALE Network hakkında bilgileri derledik. Bu makalede kriptoarena.com olarak, SKL Token nedir, amacı nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir sorularının cevaplarını sizin için derledik.

SKALE Network (SKL) Nedir?

SKALE Network (SKL) Token, Skale Network’ün ERC-777 tabanlı token’ıdır. SKL yerel ve yardımcı kripto paradır. SKL’nin stake edilme özelliği bulunmaktadır. SKALE Blokları doğrulatabilen, akıllı sözleşmeleri devreye alarak ağ güvenliğini sağlayan bir girişimdir. Ayrıca ağda gerçekleşen oylamaya SKL Token ödeme ile katılım sağlanılabilmektedir. Açıklamalara göre SKL Token, Ethereum ağına sorunsuz bağlanabilen bir token’dır.

Projenin Amacı

SKL projesinin amacı, elastik Blockchain adı verilen modeli yatırımcılara sorunsuz sunmaktır. Ayrıca elastik ağda yatırımcılar, gerçek dünya ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan merkezi olmayan modüler uygulamalardan ve bulut hizmetlerinden yararlanabilirler. Skale Network projesi, platform içinde yer alan Blockchain geliştirme bölümünde sadece birkaç satır kod ile modüler protokoller yaratabilmeye imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda geliştiriciler için depolama alanları bulunmaktadır. Ayrıca yüksek güvenlikli koda sahip modüllere sahiptir. Tüm işlemlerden SKL token ile yararlanılmaktadır. Ayrıca merkeziyetsiz finansal işlemlere katılım sağlamak mümkündür.

SKL token, Ethereum Mainnet’e sorunsuz bir erişim ve kullanım sağlayabildiğinden doları yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Yatırımcıları sırf bu özelliğinden faydalanabilmek için bile SKL token bulundurmaktadır. Ayrıca yatırımcılar SKL token sahipliği ile Skale Network’ten kendi Blockchain’lerini alma ardından Mainnet’e erişme yöntemini hızla kullanabilmektedir.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

SKALE Network bazı avantajlara sahiptir. Bunun yanı sıra dezavantajları da bulunmaktadır. Avantajlarını incelediğimizde ilk göze çarpan özellik merkeziyetsiz bulut hizmetidir. Merkeziyetsiz bulut hizmei SKL token sahiplerinin proje ağından SKL token ile ödeme almasını sağlamaktadır. Ayrıca bu da yatırımcılara geniş ve güvenli bir veri depolama alanı sağlamaktadır. İkinci olarak SKL’den pasif gelir elde etmek mümkündür. SKL token sahipleri belirli vadede staking gerçekleştirebilir. Bu kapsamda token’larını kilitleyerek, vade sonunda yeni SKL token’lar kazanabilirler. Son avantaj olarak göze hız özelliği çarpmaktadır. SKL token sahipleri hem cüzdanlar arası transferde hem de takas işleminde düşük bekleme süresine sahiptirler. Bu düşük bekleme süreleri işlemlerin çok hızlı bir şekilde onaylanmasını sağlamaktadır.

Dezavantajlara gelirsek ilk olarak, saldırı riski bulunmaktadır. SKL token’lar borsa hesaplarındayken çevrimiçi cüzdanlarda saldırı gerçekleşebilir. Yatırımcılar borsaya yönelik saldırı olması halinde risk altına girecektir. Ancak donanım cüzdanları kullanılarak token saklamak bu riski ortadan kaldırmaktadır. İkinci olarak, fiyat oynaklığı göze çarpmaktadır. SKL token kripto para piyasasının oynak yapısı yüzünden anlık olarak yüksek fiyat değişikliklerine maruz kalmaktadır. Ayrıca bu durum anlık takibi zorunlu hale getirmektedir. SKALE Network, Blockchain iş akışlarını yaratmadan merkeziyetsiz finansa kadar her alanda kullanılabilen bir token’dır Bu sebeple avantajlarının yanında neredeyse dezavantajları yok denilebilecek kadar azdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SKALE Network (SKL) Nedir?