Sıkılaşan Bollinger Bantları Bitcoin’de ne ifade ediyor?

0 1

Bitcoin’in fiyatı genellikle yukarı ve aşağı olmak üzere büyük geçici hareketlere dayanıyor. Ancak son zamanlarda fiyat neredeyse bir aydır oldukça dar bir aralıkta yatay bir seyir izliyor ve bu da büyük bir hareketin geldiğinin bir işareti olabilir. 

En büyük kripto para biriminin fiyatı Eylül ayının sonundan bu yana 8 bin 600 ile 7 bin 800 dolar arasında oldukça yakın bir aralıkta. Bununla birlikte son 10 gün boyunca dün yukarı doğru kısa bir hareketle nispeten istikrarlı seyretti. 

Tarih bize Bitcoin’in fiyatının kayda değer bir süre için yakın bir aralıkta kalması durumunda ciddi bir hareketin beklenebileceğini öğretiyor.

Eylül ayının ortasında Bitcoin bir süredir 10 bin 300 dolar civarında işlem yaparken benzer bir yörüngeyle karşılaştı. Fiyat sadece birkaç gün içinde 2 bin dolardan fazla düştü. Şimdi ve o zaman Bollinger bantları arasında başka bir korelasyon olduğunu belirtmekte fayda var.

Standart sapma ve hareketli ortalamaya dayanarak bir varlığın fiyat hareketinin çoğunu gösteren bir gösterge olan Bolinger bantlar fiyatın nereye yöneleceği konusunda kesin bir tahmin sunmamakla birlikte gruplar oynaklığın daraldığını ve genişleme için içeri girebileceğimizi gösteriyor.

Bloniger bantları sıkılaştığı için Bitcoin fiyatında bir patlama bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku