Sıcak Gelişme: Popüler Dizinin Altcoin Projesi Sıfıra Çakıldı! İşte Ayrıntılar

511

Netflix’in popüler dizisi Squid Game’den ilham alınarak oluşturulan altcoin projesi Squid Game (SQUID) resmi olarak değerinin yüzde 99,99’unu kaybetti. SQUID’in değerinin aniden sıfıra düşmesi kripto para piyasasında ‘rugpulled’ olarak adlandırılıyor. Bu terim, parlak bir gelecek vaat edilen yatırımcıların hissini canlı bir şekilde aktarıyor.

Popüler altcoin projesinin fiyatı bugün sıfıra düştü

Netflix’in en çok izlenen dizisi Squid Game temalı bir kripto para birimi olan Squid Game (SQUID) bugün resmi olarak değerinin yüzde 99,9’unu kaybetti. Altcoin, gün içinde tek bir kırmızı mum grafiği ile 2.800 dolardan 0.005 dolara düştü. Bu da birçok kişinin kaçınılmaz olduğunu düşündüğü şeyin yani projenin dolandırıcılık için kullanıldığını gösteriyor.

Kripto para piyasasında rugpulled anlamına gelen bu terim, genellikle projenin geliştiricilerden oluşan ekibin kodda likiditeyi ortadan kaldırmalarına ve projeden elde edilen kârı ortadan kaldırmalarına izin veren bir arka kapı kullanması anlamına geliyor. Piyasadaki pek çok analiste göre bu altcoin projesinin uyarı işaretleri verdiği en başından beri belliydi. Kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, SQUID fiyatı tüm iş modelini kesinlikle anlamsız hale getirdi.

Coinmarketcap, SQUID için uyarı yaptı

SQUID adlı proje başlangıçta, platformlarında aynı isimli Netflix dizisindeki oyunların oynanacağını açıklamıştı. Buna göre yarışmalarda kazanılan paranın yüzde 90’ı kazanan kişinin olurken yüzde 10’u da geliştiricilere dağıtılacaktı. İki gün önce insanların kripto paralarını satamadıklarına dair ihbarlar gelmesi üzerine çeşitli platformlarda değeri hızla artan SQUID’in bir dolandırıcılık vakası olabileceği uyarısında bulunuldu. CoinMarketCap, bu özel altcoin projesine yatırım yapmanın yüksek riskleri konusunda uyarıda bulundu. Fiyat takip sitesi söz konusu uyarıda şu ifadelere yer veriyor:

Kullanıcıların bu token’ı Pancakeswap’ta satamadığına dair birden fazla rapor aldık. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve işlem yaparken dikkatli olun! Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix şovundan ilham alsa da resmi IP’ye bağlı olması muhtemel değildir.

SQUID adı ile piyasada başka token’ler olduğunu ve bazılarının çok iyi performans gösterdiğini belirtmekte fayda var. Her durumda, Squid Game (SQUID)’e olanların büyük bir tehlike işaret olarak algılanması gerekiyor. Dahası bu tarz altcoin projelerine yatırım yapmadan önce coşkuya kapılmamak ve kapsamlı durum tespiti yapmak gerektiği de unutulmamalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku