Sıcak Gelişme! İngiltere Finansal Yürütme Otoritesinden Kripto Para Uyarısı

0 2

İngilterenin Finansal Yürütme Otoritesi (FCA) bugün erken saatlerde kripto ticaretine ve yatırıma karşı bir uyarı yayınladı. Kurum kripto para birimlerini kullanmanın yüksek risklerini ve tehlikelerini vurguladı ve özellikle son zamanlarda artan oynaklığa karşı kripto rallisinden kar elde etmek isteyen yatırımcıları uyardı. 

Kurum Tüccarlarının Tüm Paralarını Kaybedebileceğini Söyledi

İngiltere şu ana kadar dünyanın en kripto dostu ülkelerinden biri değil ve öyle görünüyor ki durum yakın zamanda da değişmeyecek. Ülkede halihazırda bir dizi bankanın kullanıcılarının hizmetleri aracılığıyla kripto borsalarına para transfer etmelerini yasakladığını biliyoruz ve HSBC bankası bunu yapan en son banka oldu. 

 Bu arada yetkililer dijital para ticareti yapmanın tehlikeleri konusunda ısrar etmeye devam ediyor. İngiltere finansal yürütme kurumu kripto tüccarlarının ve yatırımcılarının bütün paralarını kaybedebileceğini vurguladı.

Düzenleyici bugün şöyle yeni bir açıklama yaptı 

“Kripto varlıklarına yatırım yapmak çok yüksek riskler taşır. Tüketiciler bu tür dijital varlıklara yatırım yaparsa tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.

Volatilite Yatırımcılar İçin En Büyük Tehlike

Belirtildiği gibi İngiliz kurum kripto endüstrisinin son haftalarda sergilediği büyük fiyat oynaklığına odaklanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte tüketicileri korumaya odaklanan düzenleme eksikliğinden ve sunulan ürünlerin karmaşıklığından da endişe duyuyor.

Büyük dalgalanma hemen hemen tüm kripto varlıklarına atıfta bulunabilir ancak Bitcoinin bu konuda en büyük riski taşıyan dijital varlık olduğu açıktır. BTC fiyatı kısa süre önce 42 bin dolar seviyelerine çıkmıştı.

Lider kripto para birimi önemli bir düzeltme gördü ve şu anda 35.438 dolardan işlem görüyor. Varlıkların karmaşıklığına gelince bu başka bir kripto para birimi olan XRPye de atıfta bulunabilir. XRPdeki düzenmele ve tanımlama karmaşası SEC ile hukuki bir sorun yaşamasına neden oldu.

Ripple (XRP) kurucusu Ripple Labs yatırımcıları aldatmakla suçlandı ve bu da birçok destekçisini kaybetmesine neden oldu. Aynı zamanda büyük borsalar XRPyi listelerinden kaldırma planlarını çoktan duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku