Shiba Inu Yakımları Devam Ettikçe Fiyat Düşüyor: İşte Nedeni

254

23 Nisan’da başlatılan yakım portalından alınan veriler, şimdiye kadar toplam 410.343.698.658.607 Shiba Inu token’ının yakıldığını ortaya koydu. Son 24 saat içinde, toplam 12.713.172.460 SHIB token’ının dolaşımdan kaldırılmasıyla yakım oranı yüzde 5.000’in üzerinde arttı. Analistlere göre fiyatta buna karşılık gelen bir artış beklenebilir, ancak son 24 saat içinde SHIB tokeni tarafından önemli bir yükseliş hamlesi kaydedilmedi. İşte detaylar…

Yakım işlemleri devam etse de Shiba Inu için işler iyi gitmiyor

Bildiğiniz üzere popüler memecoin Shiba Inu (SHIB) yakım işlemleri devam ediyor fakat yatırımcılar durumdan memnun değil. Geçtiğimiz gün halihazırda yakım işlemleri başlatıldıktan hemen sonra SHIB fiyatı önemli ölçüde düşüş yaşadı. Yakım işlemlerindeki toplam oranda yüzde 5119,23’lük bir artış yaşanmasına rağmen, son 24 saatlik periyotta fiyatlanmada herhangi bir yükseliş baskısı oluşmadı. Birçok yatırımcı, SHIB yakımı esnasında sürekli düşüş yaşanması nedeniyle SHIB yakımlarına ilgisiz bir durumda.

Shiba Inu (SHIB)’nun piyasa değerine yakından bakacak olursak, yakın zamanlı bir düşüş görüyoruz. 25 gün önce başlayan yakım işlemlerinden sonra, popüler memecoin’in piyasa değeri yüzde 47’lik bir düşüş ile 13.2 milyar dolar seviyesinden, 6.78 milyar dolarlık seviyeye düşüş yaşadı. Ayrıca, işlem hacmi yüzde 18’lik bir düşüş yaşadığı için popüler memecoin, son 24 saatte önemli bir işlem kaydetmedi.

100 bin doların üzerindeki balina işlemleri sayısı 11’de kaldı

Zincir üstü verilerine göre artan yanma oranına rağmen, popüler memecoin Shiba Inu son 24 saat içinde çok az düzeyde etki gördü. Anlık olarak popüler memecoin Shiba Inu, geçtiğimiz 24 saat içerisinde kaybettiği yüzde 3’lük değer ile 0.00001187 dolardan işlem görüyor. Günlük Shiba Inu işlemlerinde transfer yapan farklı adres sayısı, bu yazının yayınlandığı tarihte anlık olarak 5033 olarak karşımıza çıkıyor. Artan SHIB token yakma işlemi daha yüksek yatırımcı işlemlerine dönüşmediği için bu gösterge son günlerde istikrarlı bir şekilde düşüş yaşıyor. Shiba Inu’da işlem yapan günlük aktif adres sayısı, 12 Mayıs’ta 10.283 ile zirveye ulaşmasından bu yana neredeyse yüzde 50 düşüş yaşadı.

Bildiğiniz üzere token yakma işleminin amacı, uzun vadeli sahiplerini token azlığının neden olduğu fiyat artışlarından yararlanmaya teşvik etmek olsa da, balinalar son 24 saatteki yanma oranındaki artışla ilgilenmedi. Balina işlemlerinin sayısı, yayınlandığı tarihte 100.000 doların üzerindeki işlemler için 11’de kaldı. Ancak 1 milyon doların üzerindeki işlemler için bu sayı 0 olarak karşımıza çıkıyor.

CoinGecko verilerine göre popüler memecoin Shiba Inu, son 7 günlük süreçte yüzde 26,7 değer kaybı yaşadı. Popüler memecoin anlık olarak ise 0.00001187 dolardan işlem görüyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecoin.news
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku