Shiba Inu Kısa Vadede Top 10’a Girebilecek mi?

1.097

“Dogecoin katili” olarak da bilinen Shiba Inu (SHIB), piyasa değeri açısından Polygon (MATIC)’u geçerek en büyük 13. kripto para birimi haline geldi. Zabi olarak bilinen kripto analisti meme temalı kripto para birimindeki bu yükselişin kısa vadede devam edip etmeyeceğini inceliyor.

SHIB’in ilk 10’a girmesi için gerekenler neler?

Popüler memecoin Shiba Inu, piyasa değeri ile Polygon (MATIC)’i geçerek en büyük 13. Kripto para birimi olmayı başarıyor. Bununla birlikte analist Zabi’ye göre Polygon’un boğa koşusunu sürdürmesi olanaklı görünmezken altcoin bir önceki işlem seansına göre yaklaşık yüzde 5,50 oranında değer kaybetti. Polygon’un hacmindeki bu ani düşüş, alıcıların Polygon’u yüksek fiyatlardan satın almakla ilgilenmediği anlamına geliyor. Analiste göre alıcıların ilgisizliği nedeniyle, Polygon fiyatı düşüşe geçerken SHIB, Polygon’dan 13. sırayı aldı.

SHIB’in piyasa hacmi şu anda 16 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, SHIB’in en büyük rakibi Dogecoin 25 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip görünüyor. İlk 10 kripto para birimi arasına girebilmek için SHIB’in on milyar dolara ihtiyacı var. Analist Zabi’ye göre bu durun, SHIB fiyatı yükselirken diğer kripto paraların düşmeye devam etmesi veya Shiba Inu fiyatının rakiplerine kıyasla daha hızlı artması durumunda iki şekilde ortaya çıkabilir. Buna göre ilk ona girmek için SHIB’in gerçek dünya kullanımları, borsa listelemeleri ve yardımcı programlarını artırmaya devam etmesiyle gerçekleşebilir. Zabi’ye göre SHIB ekosistemi şişerse, bu durum altcoin’in fiyatını destekleyebilir.

Analiste göre Shiba Inu yakımı ilk 10 için zemin hazırlıyor

Trader’ların neden Polygon yerine SHIB’e ilgi duyduğu da merak konusu oluyor. Geçtiğimiz birkaç günden beri Shiba Inu ekosistemi için çok sayıda olumlu haber geliyor. Milyonlarca insan tarafından takip edilen aşırı sağ liberter bir finans blogu olan ZeroHedge, kısa süre önce Robinhood’un SHIB için listelenmesiyle ilgili söylentileri yeniden gündeme getirdi. Kaynağa göre Robinhood, Shiba Inu token’ını şubat ayında listelemeyi planlıyor. Bu haber büyük ilgi görürken, Ethereum balinaları söylentiyi takiben token ile ilgilenmeye başladı. Sonuç olarak, SHIB, bir gecede ilk 1000 ETH balina cüzdanı arasında dolar değerine göre en belirgin token pozisyonu haline geldi.

Balinaların büyük miktarlarda SHIB token’ı satın alması, Robinhood listelemesiyle ilgili içeriden bilgiye veya belki başka bir büyük habere sahip olduklarının sinyalini veriyor. Bunun dışında, Bigger Entertainment’ın sahibi Steven Cooper, 14 Şubat’ta bir günde bir milyar token daha yakmayı planladığı başka bir yakma partisi düzenledi. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere şirket daha önce 1 milyar token yakarak bir kilometre taşına ulaştı. Analiste göre bir yandan SHIB’e olan talep artarken diğer yandan ise token yakımı her geçen gün ivme kazanarak arzı azaltıyor. Zabi’ye göre bu, Shiba Inu (SHIB)’nun yakında piyasa değerine göre ilk 10’da yer alması için zemin hazırlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku