Shiba Inu Fonlama Oranları Negatife Döndü: Ayı Tuzağı mı?

8.227

Son zamanlarda oldukça popüler bir kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB), kripto para birimi endüstrisini sürekli sarsarken, Binance dahil olmak üzere çok sayıda borsadaki fonlama oranları negatif seviyelere ulaştı. Ancak bu durum kötü bir işaret olarak değil, yalnızca piyasadaki mevcut hissiyatın bir yansıması olarak görülebilir.

Negatif fonlama oranı ne anlama geliyor?

Fonlama oranları hem ayıların hem de boğaların kalıcı vadeli işlem sözleşme fiyatını dengelemek ve onu dayanak varlığın değerine veya sadece spot fiyata yaklaştırmak için yaptığı ödemeler olarak tanımlanıyor. Fonlama oranı, kalıcı sözleşmelerin uygun şekilde işlemesi için gerekli bir araç olarak görülür. Popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB)’da görülen fonlama oranının negatife dönmesi ise kötü bir işaret anlamına gelmiyor.

Shiba Inu ve diğer kripto para birimlerinin trader’ları ve yatırımcıları, mevcut piyasa duyarlılığını belirlemek için fonlama oranlarını kullanabilirler. Genellikle, pozitif fonlama, çoğu kripto yatırımcısının yükseliş eğiliminde olduğu ve fonlamanın çoğunlukla kısa vadeli yatırımcılara yönelik olduğu anlamına geliyor. Negatif fonlama ise ayıların daha fazla pozisyon açmak için uzun pozisyonlu trader’ları finanse ettiği anlamına geliyor.

Shiba Inu (SHIB)’nun fiyat hareketi

Fonlama oranları negatif değerlere ulaştığı için böyle bir etkinin yansımaları şimdiden görülebiliyor. Yazım sırasında, SHIB son dört saat içinde %10 oranında geri çekildi. Shiba Inu (SHIB)’daki ek satış baskısı, Bitcoin’in önceki ATH’sinden geri çekilmesi ve 60.000 doların altına düşmesiyle piyasadaki genel olumsuz duygudan kaynaklanıyor olabilir. Öte yandan Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, SHIB gün içinde 0.000059 doları geçerek yeni ATH’sine ulaştı.

SHIB için geri çekilme bölgesi, büyük olasılıkla, meme tabanlı kripto para tarafından henüz ulaşılamamış olan 0.00006 dolarlık psikolojik direnç seviyesi ile bağlantılı gibi görünüyor. SHIB’deki geri çekilme henüz hızlanmadı. Bu da trader’ların panik satışları yapmak yerine varlığı elinde tutmaya istekli olduğunu gösteriyor. Bunların yanı sıra yazım sırasında Shiba Inu (SHIB) son 24 saat içinde yüzde 142,35 artarak 0,00006677 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku