Shiba Inu Fiyatı 2022’de En Fazla Kaç Dolara Çıkabilir?

25.151

Meme altcoin’ler, az fiyatıyla yüksek kazanç sağlayabilme potansiyeline sahip olduğu için çoğu yatırımcının gözdesi haline gelmiş bulunuyor. Bu meme coin’lerin başında ise Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu geliyor. Önde gelen 2 meme coin  2021 yılında çok iyi performans göstermişlerdi. Sadece Mart-Nisan aylarında bile SHIB’e yatırım yapsaydınız, 1000x’in üzerinde kazancınız olabilirdi. Peki Shiba Inu (SHIB)’yu önümüzdeki yıl neler bekliyor?

Shiba Inu (SHIB), Shibarium Nedir?

Başlangıcından bugüne dek bir ERC-20 token olan Shiba Inu, geçtiğimiz seneye damgasını vuran meme coin’lerden biriydi. Shiba Inu, bugünkü haline gelene kadar birçok yatırımcı bu gerçeği pek umursamadı. Meme coin’lerin benimsenme oranı ise 2021 yılı itibariyle ciddi derecede artış gösterdi. Ağ, artan kullanımı karşılamak için yakın zamanda Shibarium adlı kendi katman2/blockchain’ini duyurdu ve tüm ağı bu blockchain’e taşımayı hedefliyor.

Bununla birlikte, Shiba Inu ayrıca SHI adlı blockchain’de kendi stablecoin’lerini piyasaya sürecek. Gaz ücretleri için ise Bone token kullanılacak. Tüm bu duyurular, altcoin ağının kendi duyuru sitesine de start vermesinin ardından geldi. Bütün bunlar, Shiba Inu’nun ekosisteminin gelişimine çok önem verdiğini kanıtlar nitelikte. Bu durum aslında ağın performansını iyileştirebilir ve SHIB’yi ciddi bir dijital varlık haline getirebilir.

 SHIB, 1 dolar olur mu?

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum yüksek işlem ücretlerine sahip. Ethereum’un pahalı işlem ücretleri gibi sorunlar devam ettiği için yatırımcılar ücret sorunlarını çözmek farklı yollar denemeye başladı. Anlık olarak Ethereum’daki her işlemin maliyeti 9,1 doların üzerinde ve L2’deki işlem ücretleri ise 86 dolara kadar çıkabiliyor. Shibarium’un amacı ise bunu mümkün olduğunca düşürmek olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcı cüzdanlarının sadece yarısında SHIB var ve bu durum 2022 için size önemli fikirler verebilir. Öncelikle cüzdanların bu dolulukta olması oldukça iyi bir durum ve Shibarium ile SHIB büyük bir ivme kazanabilir. Ethereum rakibi olan Ethereum Killer grubuna ilk defa bir meme tokeni ekleyebiliriz. Shiba Inu, son 30 günlük süreçte yüzde 22,6 değer kaybetti ve anlık olarak 0,00003410 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu, mevcut toplam arzı nedeni ile gerçekleştirmek istediği eylemleri gerçekleştiremeyebilir. Örnek vermek gerekirse, Shiba Inu (SHIB) 1 dolar olur mu? Bu sorunun cevabı net bir şekilde hayır olmakla beraber mevcut olan arzını 1000 kat küçültse dahi bu hedef hiç gerçekçi olarak gözükmüyor. Az miktar yatırımlar sonucu milyoner olmanın kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Fakat bir diğer taraftan önümüzdeki yıl ağ aynı şekilde gelişmeye ve büyümeye devam ederse 0,0001 dolarlı rakamları rahatlıkla görebilir. En kötü senaryo sonucunda ise sert bir ayı dönemi ile kışı geçiririz ve fiyatı 0,0000008 dolar bölgesine uğurlarız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku