Santiment: 3 Altcoin Ethereum’u Geride Bıraktı! İşte Çarpıcı Rapor

358

Santiment verilerine göre Cardano (ADA), Kusama (ĶSM), Polkadot (DOT) 2021 yılının en gelişmiş altcoin projeleri listesinde Ethereum (ETH)’un önünde yer alıyor.

Github’a göre Cardano, Kusama ve Polkadot 2021’de en çok gelişen altcoin projeleri

2021 yılı için halka açık Github verilerine dayalı olarak hazırlanan toplu geliştirme etkinliğine göre ilk 20 proje listesinde Cardano, Kusama ve Polkadot, Ethereum’un önünde ilk 3 sırada yer alıyor. Liste, altcoin Ethereum’u 4. sıraya ve Gnosis’i ise 5. sıraya koyuyor. Elde edilen bu sonuçlara, Santiment tarafından izlenen binlerce halka açık Github deposundaki geliştirme verilerinden ulaşıldı. Kullanılan geliştirme verileri, taahhütlerle ilgili yorumlar, bir sorunu takip eden kişiler, sürümleri indiren ve diğerleri gibi çeşitli “geliştirme dışı olayları” hariç tutuyordu. ‘Saf’ geliştirme faaliyetinin yanı sıra, Santiment, ‘geliştirici ağları’ hakkında daha geniş içgörüler için herhangi bir projenin Github deposuna aktif katkıda bulunanların sayısını da izliyor.

Geliştirme faaliyetinin kısa vadeli piyasa eğilimleri üzerinde etkisi çok az veya hiç olmasa da, bir altcoin projesinin uzun vadeli büyümesinin sağlıklı bir göstergesi olabilir. Geliştirici ekibin uygulanabilir bir ürün oluşturmaya, özelliklerini iyileştirmeye ve yükseltmeye ve uzun vadeli yol haritasına bağlı kalmaya aydan aya olan bağlılığını da gösteriyor.

2021'de AVG Geliştirme Etkinliği Katkıda Bulunanlar Sayısı, Kaynak: Sanbase
2021’de AVG Geliştirme Etkinliği Katkıda Bulunanlar Sayısı, Kaynak: Sanbase

Cardano, 2021’de en gelişmiş kripto paraların başında geliyor

Kripto para analiz firması Santiment’ten elde edilen verilere göre altcoin Cardano, toplu geliştirme faaliyetine göre ilk 20 proje listesinde en üst sırada yer alıyor. Cardano ayrıca, son 12 ayda Github deposuna günlük ortalama 53 katkıda bulunarak, aktif olarak Github’a katkıda bulunan projelerin miktar olarak en üst sırasında bulunuyor.

Görsel: Altcoin Projesi Cardano (ADA)

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, altcoin Cardano’nun web sitesinde 1 Ocak’tan bu güne kadar 178’den fazla proje inşa edildiği; bu çeyrekte 13 projenin hayata geçirildiği, üç projenin ise dördüncü çeyrekte piyasaya sürülmek üzere olduğu belirtiliyor. 2022’ye hızlı bir şekilde ilerleyerek, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde lansman için 11 proje belirlendi. Cardano (ADA) ve kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku