Shiba Inu: Bir Sonraki Hype SHIB Fiyatını Uçurur mu?

599

Shiba Inu (SHIB), geçen yıl en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Coingecko verilerine göre, kripto para birimi artışı Nisan ayında başladı ve Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000086 dolara (ATH) yükseldi. Bununla birlikte, 2022, birçok kripto meraklısı, özellikle de SHIB yatırımcıları için iyi bir notla başlamadı, çünkü token, ATH’sinden yüzde 75’in üzerinde düştü ve bu, sahiplerini kripto para biriminin bu yıl başka bir ralli için hazır olup olmadığını yeniden düşünmeye sevk etti.

Shiba Inu’nun tarihçesi ve kullanım örneği

Shiba Inu (SHIB)’nun Ağustos 2020’de, çoğunlukla şaka parası olarak anılan bir meme parası olarak piyasaya sürüldüğünü belirtmekte fayda var. Kripto para birimi, Dogecoin (DOGE)’in büyümesini geçerek ve piyasadaki en popüler meme parası haline gelerek nihayetinde Dogecoin (DOGE) katili olma yolunda ilerliyor. Ancak SHIB, DOGE ile aynı taktikleri kullanmaya devam etse de aslında Shiba Inu’nun bazı somut kullanım durumları bulunuyor. Meme kripto para tarafından sunulan ilk yardımcı program, yerel merkeziyetsiz değişim (DEX) olan ShibaSwap idi.

Shiba Inu’nun ekibi ayrıca, DAO 1 (Beta) olarak bilinen ve sürekli olarak merkeziyetsizliğe yönelik çalışmayı amaçlayan DOGGY DAO’nun ilk aşamasını da duyurdu. Geçen yıl proje, Elon Musk da dahil olmak üzere ünlü isimlerden büyük bir hype oluşturdu ve birçok yatırımcıyı projeyi benimsemeye teşvik etti. SHIB ayrıca Bitpay ve Flexa gibi ödeme sağlayıcıları bir ödeme seçeneği olarak ekleyerek çeşitli kripto para borsalarında da listelenmiştir.

Yatırımcılar başka bir Shiba Inu rallisi bekliyor

İlginç bir şekilde, birçok yatırımcı SHIB rallisinin keyfini bir kez daha çıkarmak için şimdiden cüzdanlarını dolduruyor ve başka bir Shiba Inu heyecanı bekliyor. Şu anda, projenin büyük ölçüde güvendiği hype henüz görünürde yok. Projenin 2,6 milyon takipçisi, altcoin fiyatını yeni bir ATH’ye zorlamak için çalışmaya başladığında işe yarayabilirken, meme paralarına büyük yatırım yapmak yine de pek karlı görülmüyor. Çünkü SHIB’in yaygın olarak benimsenmesini sağlamayı başaran bu etkileyicilerin çoğu, önemli bir kâr elde ettiklerinde projeyi terk etmeyi ve istedikleri zaman diğer cazip tekliflere geçmeyi seçebilirler.

Umarız, Shiba Inu ekibi, değeri yalnızca projenin aldığı hype miktarına bağlı kalmayacak şekilde, proje için hızlı bir şekilde kullanım senaryoları geliştirmeye çalışıyordur. Shiba Inu ekibi bazı büyük planların peşinde olabilir. Geçen yıl, Shiba Inu ekosistemini, oyna-kazan (P2E) takas edilemeyen token (NFT) oyunlarını desteklemek için genişleteceğini duyurmuştu. Bir tarafta SHIB için talep artıyor, diğer tarafta SHIB coin yakma işlemleri her geçen gün ivme kazanıyor. SHIB arzı son 24 saatte 64 milyon token azaldı. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer altcoin makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku