Shiba Inu Balinaları Harekete Geçti: Satış Başladı!

28.540

Shiba Inu (SHIB), kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin şiddetlenmesinin ardından, WhaleStats kripto balinaları izleme platformuna göre, balina cüzdanlarındaki konumunu kaybediyor.

Shiba Inu piyasa performansı

Ethereum ağındaki en büyük adres, 2021’de kripto para piyasasındaki üçüncü en güçlü düzeltmeden fonlarının değerini düşürmeden başarıyla kurtuldu, ancak WhaleStats kripto balinaları izleme platformuna göre, bazı büyük kripto balina adresleri 400 milyon dolar değerinde kayıp yaşayarak Shiba Inu (SHIB) yatırımlarını tasfiye etmeye karar verdi. Balinalar SHIB yatırımlarının yaklaşık 400 milyon dolarını satmış olsalar da meme token hala adreslerindeki token’ların çoğunluğunu temsil ediyor ve USDC stablecoin en yakın rakibi konumunda bulunuyor. Büyük olasılıkla güçlü bir satış baskısı, mevcut piyasadaki ayı döngüsü ve SHIB’in piyasa performansı tarafından izleniyor. TradingView’den elde edilen verilere göre, SHIB önceki ATH’ye ulaşmasının ardından değerini kaybediyor.

Kaynak: WhaleStats
Kaynak: WhaleStats

Shiba Inu, piyasada ulaştığı en yüksek değerinden bu yana %62 oranında düşüş yaşadı. Token, yeni bir büyüme döngüsü başlatmaya çalışsa da, orta vadede rallileri körükleyen bireysel trader’ların satın alma gücünün olmaması nedeniyle bunu başaramadı. Hem ticaret hem de işlem hacmi göstergelerine göre, bireysel trader’lar Shiba Inu’yu bırakıyor ve diğer kripto para birimlerine yöneliyor. WhaleStats’a göre, piyasadaki satın alma gücünün çoğunluğundan balinalar sorumlu bulunuyor. SHIB’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana, balinalar her büyük düşüşten sonra varlığı sürekli olarak satın alıyor.

SHIB balinaları hangi yönde hareket ediyor?

Kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin şiddetlenmesiyle birlikte, balinalar, daha küçük altcoin projelerinden farklı olarak yatırımlarını, stablecoin’lere ve güçlü volatilite artışlarına maruz kalan büyük projelere kaydırma eğilimi taşıyor. Ancak aynı zamanda, Shiba Inu daha önce piyasadaki en güçlü altcoin projelerinden biriydi. Doge ve Avax gibi altcoin projeleri değerlerinin yaklaşık %20-25’ini kaybederken, SHIB günlük %15 kayıpla işlem görüyordu.

Kaynak: WhaleStats
Kaynak: WhaleStats

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre Shiba Inu fiyatı son 24 saatte %6,6 oranında düşüş yaşadı. Yazım sırasında SHIB, 0,00003438 dolar seviyesinde işlem görüyor. SHIB son 24 saat işlem hacmi ise 2.184.689.814 dolar düzeyinde gerçekleşti. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer Shiba Inu (SHIB) ve kripto para piyasası makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku