SHIB, Ripple ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeler Bekleniyor!
SHIB, Ripple ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeler Bekleniyor!

SHIB, Ripple ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeler Bekleniyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para uzmanları, önde gelen kripto para birimlerinden Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) için kritik seviyeleri açıkladı! İşte hafta sonu için fiyat tahminleri…

Uzmanlar SHIB için kritik seviyeleri açıkladı!

Uzmanlara göre Shiba Inu (SHIB), fiyat hareketinin Aralık ayının başlarında 0,0001000 doları aşma girişiminden sonra alt bölgeye girmesinden sonra bu yıl için son seviyelerine gelmiş gibi görünüyor. Üst üste ikinci hafta, yatırımcılar 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’ya (SMA) ve 0,00001011 dolar yakınlarındaki önemli seviyeye karşı tepeden sert bir ret aldıktan sonra kırmızı bir mum kaçınılmaz görünüyor.

Shiba Inu Listeleme Müjdesini Verdi: Ünlü Borsaya Girdi!

Shiba Inu fiyatı, bu hafta hem ABD Merkez Bankası hem de Avrupa Merkez Bankası bir oran kararı ve ekonomilerine ilişkin tahminleri ve görünümleri ile ortaya çıktıklarından, Merkez Bankalarının güçlü gücüne rakip olmadı. Her iki açıklama da, 2023’ün sonuna kadar elindeki tahvillerden kurtulmak isteyen Avrupa Merkez Bankası’nın sürpriziyle bilançolarının ne kadar çabuk temizleneceği konusunda uyardı.

Böylece SHIB, Kasım ayında iki kez sıçramayı tetikleyen 0.00000820 dolar seviyesindeki hafif destekleyici seviyeye doğru ilerliyor. Bu kırıldığında, yol Haziran ayının en düşük seviyesini test ederek 0,00000712 dolar yakınında yüzde 13’lük bir düşüş için daha açık. Uzmanlara göre yıl sonuna sadece iki hafta kalmışken, ani bir dönüş muhtemel gözükmüyor.

Uzmanlara göre 0.00000820 seviyesi kritik olabilir ve Kasım ayında mevcut olan iki sıçramanın ardından üçüncü sıçramayı tetikleyebilir. Bu, fiyat hareketini 0,00001011 dolara geri gönderir ve 55 günlük SMA’nın ve önemli seviyenin üzerine çıkar. Bu seviye, yatırımcıları önümüzdeki hafta başında 200 günlük SMA ile 0,00001093 dolar seviyesinde karşılaşma zorluğuna hazırlayacaktır.

Ripple (XRP)

Popüler altcoin projesi XRP fiyatı, son günlerde yaşadığı hareketsizlik ile yatırımcılarını endişelendiriyor. XRP fiyatı, Kasım ayı sonunda oldukça önemli olan 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) delip geçtiği için hafta başında birçok yatırımcının dikkatini çekti. Fakat, ABD TÜFE rakamları iyimser bir piyasa ortamını tetikledikten sonra, henüz erken olan ralli duraksadı.

XRP fiyatı şu anda desteklenmiş seviyesi olan 0,3616 seviyelerine çok yakın  Bu, Aralık için yeni dipleri kırdığında, XRP’nin 2022’den itibaren alt bölgeye geri girme riski anlamına gelir. Uzmanlara göre aylık S1 destek seviyesi, biraz destek bulmak için 0,3145 dolar seviyesi gibi iyi bir referans gibi görünüyor. Uzmanlara göre 0,300 doların altındaki küçük bir hareket, bir sıçrama için destek olarak kırmızı alçalan trend çizgisini elde etmek için düşünülebilir.

SHIB, Ripple ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeler Bekleniyor!

Ripple fiyatı 0,400 dolara geri dönebilirse, 55 günlük SMA daha fazla yükseliş potansiyeli için bir sorun oluşturabilir. Dolayısıyla, XRP Pazar akşamından önce kapanabilirse, bu, yeni yıla kadar 0,4974 doların alınabileceğine bir işaret olabilir ve 2022’nin geri kalan günlerinde toparlanmak için çok daha iyi bir konum olacaktır. Bu, sadece 14 gün içinde kabaca yüzde 30 kazanç sağlar.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) fiyatı, bu hafta yükseliş yaşasa da ne yazık ki, ABD Federal Rezervi oran açıklaması sırasında 50 baz puanlık daha küçük artışlarla harekete başlayacağına ve muhtemelen piyasaların şu anda tahmin ettiğinden çok daha uzun süre yükseliş yaşaması gerekeceğine dair genel olarak uyarılar yayınladığından, bu iyi hava oldukça hızlı bir şekilde azaldı.

Tarih Verildi: Ethereum Bu Tarihte 3 Bin Doları Geçebilir!

ABD Federal Rezervinin mevcut duruma ilişkin değerlendirmesi ile mevcut piyasa koşulları arasındaki bu kopukluk, bir şeylerin verilmesi gerektiği anlamına gelir ve normalde bu, daha fazla olumsuzluk yaşanacağı anlamına geliyor. Bu nedenle Ethereum fiyatı, bu haftayı 55 günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) altında kapatırsa kaderine karar veriyor. 55 günlük SMA, mükemmel testlere sahip temiz bir unsur olmasa ve oldukça parçalanmış olsa da, yukarı doğru herhangi bir ralliyi yavaşlatan bir kum havuzu görevi görebilir.

Bir diğer yandan 2022 yılı sonu için uzmanlara göre ETH, aşağı yönlü bir düşüş görmeye başlayabilir. ETH, Kasım ayının en düşük seviyesi olan 1.075 dolara doğru düşme riski taşıyor. Örneğin, bu seviye kırıldığında, gelecek haftaki veri noktaları, ABD Federal Rezervinin 1.000 Dolar seviyelerine yakın olduğunu doğruluyor çünkü yakınlardaki düşüşü durdurmak için bol miktarda destek sağlayabilecek tek seviye 883,60 Dolar.

SHIB, Ripple ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeler Bekleniyor!

Yukarı yönlü sürpriz, 55 günlük SMA’nın üzerinde, 1.350 dolar civarında basit bir haftalık kapanış olacaktır. Bu, boğaları 55 günlük SMA ile 200 günlük SMA arasındaki boşluk alanı arasında yukarı doğru konumlandırır; 200 günlük SMA, zaten art arda iki kez kesin bir reddi tetiklediği için hesaba katılması gereken bir güçtür. Yatırımcılar merkez bankalarından gelen kırmızı ışıkları görmezden gelirse, fiyat hareketinin 1.404 doları aşmasını ve 2022’nin son iki haftasına doğru yüzde 35’lik artışla 1.688 dolar civarında kazançlarla bağlanmasını bekleyebilirler. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH, anlık olarak 1.179,98 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB, Ripple ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeler Bekleniyor!