Sert düşüş görünümü nasıl değiştirdi? Alım fırsatı mı, yoksa düşüş sürecek mi?

0 2

Dün kripto boğaları Bitcoin yeni ayın ilk günlük kapanışından önce Bitcoin bir an için 12 bin dolarlık direncin üzerine çıkarken kutlamaya başladı. Fakat bu kutlama fazla sürmedi.

Bazı aşağı yönlü teknik sinyaller ve altta yatan piyasa faktörleri ile aynı zamana denk gelen yeni bir yüksek seviyenin belirlenememesi elden çıkarmayı tetiklemiş olabilir. Peki bu düzeltme ne kadar sürecek? Bu coin satın almak için başka bir fırsat mı yoksa bu daha kapsamlı bir geri dönüş mü?

Yeni hedef 10 bin dolar

Bitcoin fiyat bugünkü yüzde 6 düzeltmeden sonra baş ve omuz formasyonu oluşturuyor ve 10 bin doların yeniden test edilmesini hedefliyor

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin fiyatı 2020nin çoğunda yavaş ve istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösterdi. Tek tutarsızlık hisse senetlerini kripto paraları metalleri ve daha fazlasını düşüren Mart ortasındaki Kara Perşembe çöküşüydü.

BİNANCE ÇÖKTÜ BİTCOİN SERT DÜŞTÜ… TIKLAYIN

Birkaç denemeden sonra bugünkü 750 dolarlık düşüşün ciddiyeti ve bir tepe modelinin oluşumu göz önüne alındığında Bitcoin son denemesini bir süre için 12 bin doların üzerinde tutmaya çalışmış olabilir.

Dün geceki günlük kapanıştan itibaren yüzde 6dan fazla düşüşe ek olarak 12 saatten kısa bir süre sonra kripto para birimini bir baş ve omuz modelini onaylamak için riske attı.

Baş ve omuzlar genellikle bir eğilimin tepesinde bulunan düşüş eğilimi gösteren bir formasyondur. Bu desenler aralarında bir tepe veya “baş” bulunan sol ve sağ omuz ile karakterize ediliyor. Model alıcılar ve satıcılar arasında ortaya çıkan ve nihayetinde alıcıların kaybettiği bir savaş senaryosunu temsil ediyor.

Bu model Bitcoini şu anda tutmakta olan 11 bin 350 dolarlık destek seviyesinin altına çekecek ve potansiyel olarak bir satış kademesine neden olacak ve Bitcoini yeni bir yerel düşük seviyeye itecek.

Bunun ne kadar ileri gidebileceğine gelince; 11 bin dolar destek görevi görebilir. Bununla birlikte baş ve omuzların en üst hedefi Bitcoini 10 bin 250 dolara düşürür…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku