Seçimlere kadar Bitcoin nasıl hareket edebilir?

0 0

Bitcoini etkiliyor gibi görünen pek çok şey var bunlardan biri onunla borsa arasındaki korelasyon. Hisse senetleri büyük düşüş yaşarken Bitcoin de olumsuz etkileniyor ve şirket hisseleri düşmeye devam ettiği sürece Bitcoin piyasası düşüş eğiliminde kalacak.

Bir de güncel siyasi sahne var. Şimdiye kadar hepimizin bildiği gibi 2020 bir seçim yılıdır. Amerikanın önümüzdeki dört yıl için bir sonraki başkanını seçmesine bir aydan biraz fazla zaman kaldı. Demokratik aday Joe Biden zirveye mi çıkacak yoksa Donald Trump 2024 yılına kadar ülkenin cumhurbaşkanı olarak kalacak mı? Her iki durumda da durum ülke genelinde ağır bir belirsizliğe yol açıyor ve birçok insan nasıl tepki vereceğini tam olarak bilmiyor.

Buna ek olarak Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburgun ölümü de insanların ekonomiyle ilgili düşüncelerine nüfuz ettiği iddia edilen endişeyi artırıyor. Kripto para borsası e-Toronun genel müdürü Guy Hirsch yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

“Seçimlerdeki belirsizlik ve Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg’un ölümü sonrasında hisse senedi piyasalarında paniğe neden oldu. Geleneksel varlıklar bugün olduğu gibi durduğunda yatırımcılar borçları karşılamaya çalışırken genellikle geniş bir holding kesimini tasfiye edecekler böylece Bitcoin bugün ABDdeki büyük hisse senedi endekslerinden daha keskin bir şekilde düşecek.”

Trade Blockta kurumsal araştırma direktörü John Todaro da aynı fikirde görünüyor ancak standart varlıkların sürekli olarak düşmesinin Bitcoin’in itibarını daha da artırma potansiyeline sahip olabileceğini belirtti. Kırmızı renkteki diğer her şeyle insanlar bir hedge aracı olarak Bitcoine dönebilir ve Bitcoin önümüzdeki aylarda potansiyel olarak şekillenebilir.

Todaro şunları ekledi:

“Bunun dijital para birimleri de dahil olmak üzere piyasalarda yayıldığını görüyorsunuz. Bu düşüşe rağmen özellikle belirsizlik devam ederse ve piyasalar ABD seçiminin nasıl sonuçlanacağı konusunda daha da gergin hale gelirse hisse senetleri aşağı yönlü ivme yaşamaya devam ederken Bitcoin önemli bir toparlanma görmesi mantıklıdır.”

Önümüzdeki Birkaç Ay İçinde Ne Olabilir?

Bit Bull Capitalin CEOsu Joe DiPasquale hisse senetleri ile kripto arasındaki korelasyon büyürken kendinden emin olan bitcoin ve dijital para birimlerinin kendi başlarına artmak ve potansiyel olarak yükseliş bölgesine girmek için gereken özelliklere sahip olduğunu belirtti. DiPasquale şu şekilde yorum yaptı:

Bitcoinin S&P 500 ile ilişkisi son aylarda önemli ölçüde artarken dijital varlık alanı oldukça değişken olmaya devam ediyor ve geleneksel varlıklardan eşit derecede hızlı bir şekilde ayrılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku