SEC, Telegram dan 1.2 milyar dolar istiyor

0 0

Hatırlanacağı üzere Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) geçen Ekim’de Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık dijital para arzını durdurma kararı almıştı.
SEC Telegram’ın yatırımcıları korumak için gerekli şartları sağlamadan GRAM adı dijital paranın (token) satışının yasa dışı olduğunu ve projeyi durdurma kararı aldığını bildirmişti.
SEC Telegram Açık Ağ (TON) projesinin resmi olarak sona erdirilmesine rağmen mahkemeden Telegram’ın 1.2 milyar dolar ödemesini talep etti.
SEC feshedilen TON projesi ile ilgili açtığı davada New York Güney Bölge Mahkemesinden dava ile ilgili birden fazla sanık için milyonlarca dolarlık para cezası talep etti. SEC başvurusunda sanıkların 1.224 milyar dolar zarardan müteselsilen sorumlu olduğunu iddia etti. 
Telegram yatırımcılara 1.2 milyar dolar geri ödemeyi kabul etti ve SECin kestiği 185 milyon dolarlık cezayı ödemeye razı oldu. Anlaşmanın mahkeme tarafından onaylanması durumunda Telegram’ın ödeme için 30 günü olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku