SEC tarafından SHOPİN kurucusuna karşı getirilen ICO dolandırıcılık davasında nihai karar

0 0

Geçen yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından hileli olduğu iddia edilen ilk para teklifini (ICO) başlatan bir şirketin kurucusu aleyhine açılan dava sonuçlandı.

SEC tarafından yapılan açıklamaya göre nihai karar bugün itibarıyla verildi. Shopin olarak işlem gören UnitedData Incin kurucusu Eran Eyale Aralık ayı ortasında dava açıldı ve 42 milyon dolarlık ICOdan elde edilen fonları kötüye kullanmakla suçlandı.

Sec yatırımcılara geri ödemesi için Eran Eyale toplam 450.000 dolar ceza verdi. Bunun 422.100 dolar kötü kazanılmış kazanç ve 34.940 doları da faiz olarak kayda geçti. Geçen yıl Aralık ayında yapılan savunma anlaşması uyarınca 3105.78 Ether tokeninden vazgeçilerek ödemenin tatmin edici olduğu kararına varıldı.

Eyal Aralık ayında New York Başsavcısı tarafından açılan bir mahkeme sonrasında hüküm giydi. O zaman ETH hisseleri devlet yetkililerine teslim edildi.

SEC ve Eyal arasındaki anlaşmaya göre Shopin kurucusu SECin önceki iddialarını reddetmediği gibi kabul de etmedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku