SEC bir Bitcoin ETF’yi daha erteledi

0 0

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Wilshire Phoenix Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifine ilişkin kararı erteledi.

24 Eylül tarihli bir kamuya açık dosyalamaya göre SEC önerilen kural değişikliğini onaylayıp onaylamamayı belirlemek için işlem yapmaya başladı; bu NYSE Arcanın Wilshire Phoenix’in Bitcoin ve Hazine Yatırım Ortaklığı hisselerini listeleyip almasını sağlayacak.

SEC’in web sitesine göre sadece altı kişi önerilen Bitcoin ETF kural değişikliği hakkında yorumda bulundu.

SEC bugüne kadar herhangi bir Bitcoin ETFsi için onay veya bir karar vermedi. ABD düzenleyicisi piyasa manipülasyonu likidite mali suç ve gecikme nedenleri gibi diğer konulardaki endişeleri konusunda her zaman açık davranmış durumda.

Ağustos ayında SEC Wilshire Phoenix’in ETF önerisi hakkındaki işlemleri 29 Eylül’e kadar erteleyip ertelemeyeceği konusundaki kararını ertelemişti. Şimdi bu kararla bir kez daha erteleme vermiş durumda. Sec’in önünde 35 günlük bir süre bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku